Gadżety

Kryzys dotyka Logitech. Kiepskie wieści ze Szwajcarii.

Stachu Piwowar | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Stachu Piwowar
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Szwajcarska firma Logitech przedstawiła swoje wyniki finansowe. Można przewidzieć, że nie są  one zachwycające. Jak podaje firma, jej zysk za czwarty kwartał 2008 - w porównaniu do 4 kwartału roku 2007 -  spadł o 32% (spadek z 601$ 4kw. 2007, 408$ milionów 4kw. 2008).

Przewidywane obroty finansowe na poziomie 2.2 miliarda dolarów są o ponad 8% niższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku. I tak jest to wzrost sprzedaży w porównaniu do ostatniej części poprzedniego roku.
Efektem zmniejszenia sprzedaży jest redukcja zatrudnienia o 15%. Ponadto zmniejszono o 100 milionów dolarów fundusz na rozwój technologii  i operacje finansowe.

Zarówno firma Logitech, jak i jej konkurencja, liczą na poprawienie się rynku światowego i czekają na przeminięcie złego okresu.

Źródło: frazpc.pl

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Mają zyski liczone w setkach mln$ i zwalniają ludzi?
  Kryzys się skończy to wówczas będą szukać?
  Maksymalizacja zysków kosztem człowieka....
  Nie ma na to prawa?
 • avatar
  Dzban
  Mogliby robić więcej dobrych ale tańszych produktów. Jak widać celują coraz bardziej w bogatego klienta i produkty wysokomarżowe. Nie wiem czy to dobry sposób na kryzys. Raczej nie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nom jak oni za skok technologii uwazaja G19 za cene +800zl to sie nie dziwie, ze obroty spadly. Nawet na zachodzie ludzie majacy poukladane w glowach pukaja sie w czola po potwierdzeniu cen G19 :D.
 • avatar
  Konto usunięte
  E tam, dwa Żubry i nawet kryzys nie straszny...
 • avatar
  Private_92
  Niby kryzys a kase i tak beda zarabiac ludzie gadaja zenie mja kasy a maja ......
 • avatar
  19arek93
  Jak dla mnie niech obniżą cenę DFGT i biorę ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  szkoda ze nawet logitech tak postepuje - zawsze mialem ta firme za wzor jezeli chodzi o jakosc produktów i postepowanie z pracownikami - ale cóz takie życie - byznes to byznes