Ciekawostki

Bitcoin mocno w górę. Dawno nie było tak dobrze

przeczytasz w 2 min.

W ostatnich godzinach kurs Bitcoin wystrzelił w kosmos – wartość kryptowaluty zbliżyła się do 35 tys. dolarów, co jest najwyższą wartością od 1,5 roku. Przyczyn takiego stanu można dopatrywać się w planach wprowadzenia ETF, co może zwiększyć popularność wirtualnych walut.

Najważniejsze kryptowaluty są mocno podatne na wahania kursu, co obserwowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, gdy jeden fake news wpłynął na wartość Bitcoina i mógł przyczynić się do ogromnych zysków. Tym razem podobno mamy do czynienia ze sprawdzonymi informacjami.

Kurs Bitcoina mocno w górę

W ostatnich godzinach kurs kryptowaluty Bitcoin ponownie zaczął rosnąć – w szczytowym momencie jej wartość zbliżyła się do 35 tysięcy dolarów (to najlepszy wynik od maja 2022 roku). Mówimy zatem o wzroście na poziomie 11% w skali jednego dnia i 21% w skali tygodnia.

Bitcoin - kursKurs kryptowaluty Bitcoin nie był tak wysoki od maja 2022 roku

Obecnie Bitcoin jest warty niecałe 34 tysiące dolarów, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem przy ostatnich spadkach kursu. Inne wirtualne waluty też zaliczyły wzrosty (największy dotyczy Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) czy Cardano (ADA)).

Dlaczego rośnie kurs Bitcoin?

Rosnący kurs Bitcoina na świecie oczywiście nie jest przypadkowy. Eksperci z serwisu Bitcoin sugerują, że może mieć to związek z rosnącą popularnością kryptowaluty - BlackRock, największy na świecie gigant zarządzający aktywami, niedługo rzeczywiście może uruchomić fundusz giełdowy (ETF) z taką kryptowalutą (wcześniej pojawiły się nieprawdziwe informacje o takich planach).

Taki scenariusz potwierdza m.in. Eric Balchunas, analityk funduszów ETF Bloomberga. Zatwierdzenie nowego funduszu ETF przez amerykańską komisję papierów wartościowych i giełd ma być pewne.

Podobnego zdania jest także analityk Scott Johnsson. Fundusz Black Rock miał uzyskać licencję CUSIP, co może potwierdzać plany startu funduszu ETF.

Fundusz giełdowy z Bitcoinem może przyczynić się do wzrostu popularności kryptowaluty, co oczywiście będzie przekładać się na rosnący kurs. Pozostaje zatem czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Źródło: Bitcoin

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  8
  Ten wykres idealnie pokazuje że Bitcoin jest bardzo niestabilny i wyjątkowo podatny na manipulacje. Mnie osobiście nic tak nie drażni jak tematy Crypto i Covid.
  • avatar
   dibon
   1
   HODL
   • avatar
    Cezarr
    0
    Słucham opinii tych, którzy w bessie co artykuł piszą o końcu Bitcoina oraz, że leci do zera.
    • avatar
     BombaX
     -1
     Jest niezła pompa ale jeszcze poczekam ze sprzedażą do 50k$
     • avatar
      Witalis
      -3
      A jak tam $$$? Brak pokrycia i problemy z wypłacaniem $$$ i co wam z tych wzrostów jak coraz trudniej zamienić to na $$$. Widać, że wszyscy uciekają z nic niewartych projektów do Bitcoina aby dalej uciec do $$$ a tego nie ma na giełdach
      • avatar
       PerfectDAY
       -4
       Waluta przestępców.
       • avatar
        biuro74
        0
        Jasne, a obroty od kwietnia spadły i ostatni wzrost nie jest nimi podparty, kto zna analizę techniczną, ten wie, co to znaczy.
        • avatar
         PITUCH3
         0
         podelkowce po razkolejny
         a FAKE news ?
         doczytacie ?

         co to qr.... jest PRAWDOPODOBNIE
         albo rzetelne dzienikrastwo, albo do ŁOPATY

         Witaj!

         Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
         Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

         Połącz konto już teraz.

         Zaloguj przez 1Login