Internet

Wideo z lądowania tego samolotu podbija internet. Zobacz dlaczego

przeczytasz w 1 min.

Wszelkie media społecznościowe w ostatnim czasie zalały nagrania lądowania samolotu Airbus 321neo należącego do linii Wizzair. Wbrew wielu plotkom - nie jest to nic nadzwyczajnego, a standardowe podejście do lądowania na lotnisku w Skiathos.

Film z lądowania Airbusa 321neo w Skiathos budzi grozę

Nagranie samolotu należącego do linii lotniczych Wizzair lądującego na greckiej wyspie Skiathos stało się prawdziwym viralem w sieci. Media społecznościowe zostały wręcz zalane niemal identycznymi nagraniami, które niesłusznie traktowano jako coś wyjątkowego i zwiastun potencjalnej tragedii.

Z jednej strony trudno się temu dziwić - ogromny samolot przelatujący tuż nad głowami turystów i plażowiczów słusznie budzi sensację. Niemniej, nie było to lądowanie, które w jakikolwiek sposób było niebezpieczne dla samolotu.

Tak niskie podejście do lądowania nie jest niczym wyjątkowym. Przynajmniej w Skiathos

Wystarczy sprawdzić, jak wygląda lotnisko na greckiej wyspie Skiathos. Tamtejszy port lotniczy najzwyczajniej w świecie jest niewielki, a pas startowy wymusza na pilotach jak najszybsze przyziemienie. Im szybciej samolot dotknie ziemi - tym więcej miejsca zostanie mu na hamowanie.

Specyficzne położenie lotniska w Skiathos sprawia, że jest ono jednym z najczęściej wybieranym przez tzw. spotterów lotniczych, którzy wybierają się tam, aby z bliska obserwować maszyny podchodzące do lądowania.

Trudno jednak wbrew pozorom doszukiwać się w tym materiale wideo sensacji. Być może wygląda to, jakby samolot zmagał się z awarią, która wymusiła aby jak najszybciej usiąść na pasie, a dreszczyku emocji bez wątpienia nadaje tłum ludzi znajdujących się tuż pod wysuniętym podwoziem samolotu. Niemniej, ostatnio popularne nagranie ze Skiathos nie jest niczym nadzwyczajnym.

Źródło: YouTube @GreatFlyer, @FlightSim2020-Video’s

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  4
  Są setki podobnych filmików więc na mnie nie robi to wrażenia...
  • avatar
   Marek2704
   0
   Tak z ciekawości - ten filmik z symulatora Microsoftu to po co? Już lepiej napiszcie o nim artykuł (lub o polskich firmach robiących dodatki do niego - Drzewiecki Design, MK Studios, FlyDesign).
   • avatar
    sn00p
    -1
    Robi wrażenie! Pilot ma nery ze stali! Szacun!!!
    • avatar
     Veritatis
     -2
     Einstein miał rację. Ludzka głupota nie zna granic.
     • avatar
      mich64
      0
      Kto tych ludzi tam wpuścił?