Ciekawostki

„Przezroczysta” maska Land Rovera dzięki rzeczywistości rozszerzonej

przeczytasz w 1 min.

Motoryzacyjne podejście do technologii AR.

Land Rover HUD

Rzeczywistość rozszerzona (AR) to jedna z najbardziej interesujących technologii, które ostatnimi czasy prężnie się rozwijają. Land Rover pracuje nad rozwiązaniem przenoszącym ją do samochodu i brzmi to jak naprawdę dobra koncepcja.

Projektanci firmy Land Rover pracują nad nowym samochodem koncepcyjnym, który dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej mógłby pokazywać co znajduje się zaraz przed Tobą. Rozwiązanie to zostało nazwane „przezroczystą maską”, a określenie to najlepiej definiuje, czym propozycja brytyjskiego producenta faktycznie jest.

Całość polega na zamontowaniu na przedzie samochodu kamer, które następnie w czasie rzeczywistym przesyłają wideo do systemu w samochodzie. Tam urządzenie wyświetla ten obraz w miejscu, w którym normalnie widzimy maskę, tworząc iluzję, że przód pojazdu jest przezroczysty. Daje to lepszy widok terenu i przeszkód pod kołami.

Land Rover przezroczysta maska

„Rozwijamy nowe technologie, w tym »przezroczystą maskę« – powiedział dr Wolfgang Epple z Land Rover. – To wszystko, aby dać kierowcom rozszerzony obraz rzeczywistości, który to z kolei może im pomóc w przejechaniu trudniejszych tras w terenie lub zmieszczeniu się na ciasnym parkingu”.

Co o tym myślicie? – Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: CNET

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  14
  Przyda się u nas, będzie można dokładnie zapoznać się z każdą dziurą (w jezdni). Przy okazji producent podniesie sobie cenę auta za coś zbędnego.
  • avatar
   Konto usunięte
   12
   bez sensu, po jezdzie po takich wertepach kamerka by się zabrudziła albo poprostu można ją zniszczyć i g***o widzieć
   • avatar
    Logox
    0
    Sama koncepcja jest ciekawa, ale przeniesienie tego na normalne warunki użytkowania już nie.