Laptopy Gigabyte wkrótce dostępne w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Już od października 2008 na polskim rynku, zadebiutuje nowa marka laptopów - Gigabyte. Pierwszym z dostępnych na naszym rynku modeli będzie M912. Gigabyte M912 należy do coraz popularniejszej w ostatnim czasie kategorii netbook'ów. Termin ten oznacza małe i lekkie notebooki, przeznaczone przede wszystkim do przeglądania internetu i prac biurowych w podróży.

Gigabyte M912 jest jednak inny od pozostałych mini-laptopów. Uwagę przyciąga ekran o przekątnej 8,9'', który nie dość, że jest dotykowy (rysik nie jest potrzebny), to jeszcze może zostać odwrócony o 180 stopni zamieniając małego netbook'a w wygodny tablet. Dzięki temu możemy surfować po internecie np. leżąc na boku w łóżku, co raczej byłoby trudne w przypadku tradycyjnego laptopa.

Sercem M912 jest mobilny procesor Intel Atom z zegarem 1,6GHz o wyjątkowo niskim poborze mocy. Laptop ma zainstalowany 1GB pamięci RAM i wyposażony został w dysk 160GB. Gigabyte M912 posiada również kamerę o rozdzielczości 1,3 megapiksela, łączność poprzez Bluetooth i Wi-Fi, a także czytnik kart pamięci SD/MMC/MS/MS Pro.

W zależności od wersji wyposażony jest system Windows XP Home lub Windows Vista Basic. Już wkrótce w ofercie kolejne modele laptopów Gigabyte - pełną listę urządzeń tego producenta można obejrzeć na stronie gigabyte.pl.

Test tego netbooka możecie przeczytać na stronach Benchmark.pl.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!