• benchmark.pl
 • E3
 • Nowy Tomb Raider szykowany także na smartfony i tablety
Gry mobilne

Nowy Tomb Raider szykowany także na smartfony i tablety

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Premiera odbyć ma się już wkrótce, chociaż nie wiemy co dokładnie producent ma w tym przypadku na myśli.

Lara Croft GO

Wprawdzie wszyscy fani marki Tomb Raider wyczekują obecnie premiery Rise of the Tomb Raider, ale podczas targów E3 2015 ujawniono, że kolejną grę z tej serii otrzymają również właściciele smartfonów i tabletów.

Podczas konferencji Square Enix zapowiedziało, iż w produkcji znajduje się Lara Croft Go. Nie należy spodziewać się tutaj tego co po przywoływanym tytule powstającym z myślą o PC i konsolach, ale nie znaczy to jednocześnie, że nie będzie ciekawie.

Lara Croft Go przywodzić może na myśl inną mobilną propozycję - Hitman Go. Skojarzenia są jak najbardziej trafne, czego nie ukrywają zresztą nawet twórcy. Jeśli jednak i tym razem tak dobrze wywiążą się ze swojego zadania to nikt nie będzie miał jakichkolwiek zastrzeżeń.

Gra zaoferuje rozgrywkę turową, a głównym celem ma być przeszukiwanie kolejnych lokacji i jednoczesne unikanie czekających tam na bohaterkę niebezpieczeństw. Nie będzie to zatem produkcja zręcznościowa, a logiczna.

Premiera odbyć ma się już wkrótce, chociaż nie wiemy co dokładnie producent ma w tym przypadku na myśli. Nie zdradzono też platform docelowych, ale z pewnością będą to urządzenia z systemami Google Android i Apple iOS. Większą zagadką są losy Windows Phone.


Źródło: youtube, toucharcade

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bchrubas
  Może być ciekawe. Ja osobiście nie znoszę gier zręcznościowych na "dotykowcach" a w coś logicznego z chęcią pogram
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Bardzo fajnie że nie użyli jakiegoś ,,pseudorealizmu", tylko stworzyli ciekawy styl artystyczny, zapowiada się interesująco.
  2
 • avatar
  Marucins
  PO CO!
  Co to za przyjemność gdy połowa ekranu usyfiona jest odciskami z palców. Nie mówiąc nic o zasłoniętym ekranie - w końcu trzeba jakoś sterować.
 • avatar
  Alron
  O. A ja ostatnio szukałem czegoś na smartfona. Chętnie pogram jak już wyjdzie.
  -1