Internet

Larry Page: najwyższy czas, by Google zmieniło slogan i cel

przeczytasz w 1 min.

Według współzałożyciela firmy Google rozpoczął się dla niej zupełnie nowy rozdział.

Google misja

Współzałożyciel i dyrektor generalny Google – Larry Page – przyznał, że nadszedł najwyższy czas, by firma zmieniła swoją „misję”, a konkretnie cel, jaki jej przyświeca. 

Obecnie (i już od dłuższego czasu) w informacjach o firmie możemy przeczytać, że „Misją Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, tak by stały się powszechnie dostępne i użyteczne”. Jak słusznie zauważa Larry Page – zostało to już osiągnięte, a gigant z Mountain View celuje teraz znacznie wyżej.

Jak zatem powinno teraz brzmieć motto firmy Google? Jaki jest jej obecny cel? Larry Page nie ukrywa – „Misją Google jest uczynienie świata lepszym miejscem”. I gdyby się zastanowić, to faktycznie ten ogromny zespół pracuje teraz w tak wielu sektorach, że jego działania mogą mieć znaczenie dla świata. Niektórzy z was mogą zapytać: czy aby na pewno są to zmiany na dobre? To jednak zostawiamy bez odpowiedzi (i zachęcamy do podzielenia się opiniami w komentarzach).

Nie da się ukryć, że Google zdołało już „uporządkować światowe zasoby informacji” – jej wyszukiwarka ma się bardzo dobrze. Sektor internetowy ogólnie jest jednym z największych sukcesów tej firmy. Dziś gigant próbuje sił w wielu innych działkach – wymieńmy choćby biotechnologię, robotykę, motoryzację oraz rzeczywistość rozszerzoną. Nie można też zapomnieć o rynku mobilnym, który dla Google również jest bardzo pozytywny.

Larry Page twierdzi, że ostatnie czternaście lat wystarczyło na osiągnięcie celu z obecnego sloganu. Jak długo według niego aktualne pozostanie nowe motto? „100 lat”.

Źródło: Neowin, Google, NDTV

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stupidisco111
  45
  Móżdżku, co będziemy dzisiaj robić?
  • avatar
   n1ckMen1
   36
   To co samo co robimy każdej nocy Pinky, opanowywać świat!
   • avatar
    Nvminer
    12
    „Misją Google jest uczynienie świata lepszym miejscem”

    Nie, misją google jest zarobić jak najwięcej i stworzyć monopol na wszystko co możliwe.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Przecież już od dawna pokazują co jest ich celem... Zbieranie, przetwarzanie i handel danymi - osób które z taka bezmyślnością korzystają z ich usług. Uzależnianie od usług i różnych udogodnień, by mieć większą kontrole. Inwestowanie m.in. w prace nad genetyka i robotyką. Bardzo kontrowersyjne badania oraz projekty. Chęć bycia w każdym domu i urządzeniu. Z cała pewnością współpraca z rządem / agencjami rządowymi.

     Jedna z kilku największych korporacji, przez która przepływa znakomita cześć ruchu w sieci. Następna, pochodząca z jednego z największych terrorystycznych państw na świecie.

     Nic dobrego z tego nie wyniknie. Dwa pierwsze komentarze, właściwie wyczerpały temat :)
     • avatar
      Stasiek_Zabojca
      2
      Google? Świat lepszym? Coś mi się nie wydaje :)
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Do wszystkich "zatroskanych" o bezpieczeństwo swoich pornoli i hejterów ogółem: kto wam każe korzystać z przeglądarki googla, gmaila i tak dalej?

       Jak tak wam źle, to proszę bardzo- bing też jest i też działa. Inne serwisy pocztowe też nie upadły. No chyba, że to jest tylko takie czcze gadanie w stylu "nie lubię Googla, ale korzystam z jego usług, bo się przyzwyczaiłem". Hipokryzja?
       • avatar
        nilhus
        1
        Ich obecną misją jest stworzenie bazy danych jak największej ilości osób z info kiedy co i gdzie na necie robiliśmy. I wbrew opiniom ewentualnym że tak nie jest widać to bardzo dobrze po tym co jest przypisywane do konta google w trakcie użytkowania.
        • avatar
         projectdarkstar
         1
         Mnie się wydawało, że misją google jest trzepanie kasiory poprzez sprzedawanie osobistych informacji o użytkownikach, statystykach, słowach kluczowych i sprzedawanie reklam.

         Nie jestem pewien jak to pasuje do "czynienia świata lepszym".
         • avatar
          mrdiablin
          0
          No i jesteśmy świadkami narodzin megagigantycznej wszechkorporacji.....
          • avatar
           Konto usunięte
           -1
           Wszystkim się nie dogodzi, ale mi wystarczy brak woje, przestępczości, wyzysku i chorób - nawet za cenę całej prywatności (myśli itp.). Jestem zwykłym, szarym człowiekiem, pewnie te informacje i tak byłyby im zbędne, w idealnym świecie.
           • avatar
            Konto usunięte
            -2
            Sorry, ale wyniki wyszukiwania dzisiaj i 10 lat temu to jakaś katastrofa. Wyniki uzależnione są głównie od tego kto ile zapłacił za reklamę, a te pseudo inteligentne algorytmy szpiegujące sprawiają, że wystarczy usiąść przy komputerze kolegi i już drugi raz tego samego nie znajdziesz. To ma być porządek?
            • avatar
             wolak
             0
             Google zmienia politykę nie dla tego ze juz misje wypełniła tylko dla tego ze nie generuje dużo kosztów przez co dużą część zjadają podatki lepiej inwestować i zwiększać wartość firmy właśnie takie projekty jak robotyka czy bioinżynieria potrafią generować. Ogromne koszta
             • avatar
              hesus30
              0
              "Misją Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, tak by stały się powszechnie dostępne i użyteczne”

              Patrz - cenzura, i spersonalizowane reklamy które to Google stosuje już od dawna.