Internet

Larry Page: najwyższy czas, by Google zmieniło slogan i cel

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Według współzałożyciela firmy Google rozpoczął się dla niej zupełnie nowy rozdział.

Google misja

Współzałożyciel i dyrektor generalny Google – Larry Page – przyznał, że nadszedł najwyższy czas, by firma zmieniła swoją „misję”, a konkretnie cel, jaki jej przyświeca. 

Obecnie (i już od dłuższego czasu) w informacjach o firmie możemy przeczytać, że „Misją Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, tak by stały się powszechnie dostępne i użyteczne”. Jak słusznie zauważa Larry Page – zostało to już osiągnięte, a gigant z Mountain View celuje teraz znacznie wyżej.

Jak zatem powinno teraz brzmieć motto firmy Google? Jaki jest jej obecny cel? Larry Page nie ukrywa – „Misją Google jest uczynienie świata lepszym miejscem”. I gdyby się zastanowić, to faktycznie ten ogromny zespół pracuje teraz w tak wielu sektorach, że jego działania mogą mieć znaczenie dla świata. Niektórzy z was mogą zapytać: czy aby na pewno są to zmiany na dobre? To jednak zostawiamy bez odpowiedzi (i zachęcamy do podzielenia się opiniami w komentarzach).

Nie da się ukryć, że Google zdołało już „uporządkować światowe zasoby informacji” – jej wyszukiwarka ma się bardzo dobrze. Sektor internetowy ogólnie jest jednym z największych sukcesów tej firmy. Dziś gigant próbuje sił w wielu innych działkach – wymieńmy choćby biotechnologię, robotykę, motoryzację oraz rzeczywistość rozszerzoną. Nie można też zapomnieć o rynku mobilnym, który dla Google również jest bardzo pozytywny.

Larry Page twierdzi, że ostatnie czternaście lat wystarczyło na osiągnięcie celu z obecnego sloganu. Jak długo według niego aktualne pozostanie nowe motto? „100 lat”.

Źródło: Neowin, Google, NDTV

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stupidisco111
  45
  Móżdżku, co będziemy dzisiaj robić?
 • avatar
  n1ckMen1
  36
  To co samo co robimy każdej nocy Pinky, opanowywać świat!
 • avatar
  Nvminer
  12
  „Misją Google jest uczynienie świata lepszym miejscem”

  Nie, misją google jest zarobić jak najwięcej i stworzyć monopol na wszystko co możliwe.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Przecież już od dawna pokazują co jest ich celem... Zbieranie, przetwarzanie i handel danymi - osób które z taka bezmyślnością korzystają z ich usług. Uzależnianie od usług i różnych udogodnień, by mieć większą kontrole. Inwestowanie m.in. w prace nad genetyka i robotyką. Bardzo kontrowersyjne badania oraz projekty. Chęć bycia w każdym domu i urządzeniu. Z cała pewnością współpraca z rządem / agencjami rządowymi.

  Jedna z kilku największych korporacji, przez która przepływa znakomita cześć ruchu w sieci. Następna, pochodząca z jednego z największych terrorystycznych państw na świecie.

  Nic dobrego z tego nie wyniknie. Dwa pierwsze komentarze, właściwie wyczerpały temat :)
 • avatar
  Stasiek_Zabojca
  2
  Google? Świat lepszym? Coś mi się nie wydaje :)
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Do wszystkich "zatroskanych" o bezpieczeństwo swoich pornoli i hejterów ogółem: kto wam każe korzystać z przeglądarki googla, gmaila i tak dalej?

  Jak tak wam źle, to proszę bardzo- bing też jest i też działa. Inne serwisy pocztowe też nie upadły. No chyba, że to jest tylko takie czcze gadanie w stylu "nie lubię Googla, ale korzystam z jego usług, bo się przyzwyczaiłem". Hipokryzja?
 • avatar
  nilhus
  1
  Ich obecną misją jest stworzenie bazy danych jak największej ilości osób z info kiedy co i gdzie na necie robiliśmy. I wbrew opiniom ewentualnym że tak nie jest widać to bardzo dobrze po tym co jest przypisywane do konta google w trakcie użytkowania.
 • avatar
  projectdarkstar
  1
  Mnie się wydawało, że misją google jest trzepanie kasiory poprzez sprzedawanie osobistych informacji o użytkownikach, statystykach, słowach kluczowych i sprzedawanie reklam.

  Nie jestem pewien jak to pasuje do "czynienia świata lepszym".
 • avatar
  mrdiablin
  0
  No i jesteśmy świadkami narodzin megagigantycznej wszechkorporacji.....
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Wszystkim się nie dogodzi, ale mi wystarczy brak woje, przestępczości, wyzysku i chorób - nawet za cenę całej prywatności (myśli itp.). Jestem zwykłym, szarym człowiekiem, pewnie te informacje i tak byłyby im zbędne, w idealnym świecie.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  Sorry, ale wyniki wyszukiwania dzisiaj i 10 lat temu to jakaś katastrofa. Wyniki uzależnione są głównie od tego kto ile zapłacił za reklamę, a te pseudo inteligentne algorytmy szpiegujące sprawiają, że wystarczy usiąść przy komputerze kolegi i już drugi raz tego samego nie znajdziesz. To ma być porządek?
 • avatar
  wolak
  0
  Google zmienia politykę nie dla tego ze juz misje wypełniła tylko dla tego ze nie generuje dużo kosztów przez co dużą część zjadają podatki lepiej inwestować i zwiększać wartość firmy właśnie takie projekty jak robotyka czy bioinżynieria potrafią generować. Ogromne koszta
 • avatar
  hesus30
  0
  "Misją Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, tak by stały się powszechnie dostępne i użyteczne”

  Patrz - cenzura, i spersonalizowane reklamy które to Google stosuje już od dawna.