• benchmark.pl
 • Gry
 • Irańskie władze zakazują gry kobiecymi postaciami w League of Legends
Gry

Irańskie władze zakazują gry kobiecymi postaciami w League of Legends

przeczytasz w 1 min.

Dlaczego? Politykom nie spodobały się stroje bohaterek, które nie pasują do panujących w Iranie obyczajów.

League of Legends gra Iran

Ogromna popularność gry League of Lagends nie podlega dyskusji. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że produkcja ta zagości na kolejnej cyberolimpiadzie, a więc World Cyber Games 2013. Właśnie trwają eliminacje, które, jak się okazuje, nie będą przebiegały bez zakłóceń.

W dniach 12-16 września o wyjazd na finały World Cyber Games 2013 sympatycy League of Legends walczyć będą w Iranie. Eliminacje te pewnie przeszłyby bez większego echa, gdyby nie fakt, że swoje 3 grosze wtrąciły tamtejsze władze.

Postanowiły one zakazać gry kobiecymi postaciami. Dlaczego? Politykom nie spodobały się stroje bohaterek, które nie pasują do panujących w Iranie obyczajów. Choć dla nas może wydawać się to niewiarygodne, to jednak w niektórych państwach tego typu zakazy nie będą nikogo dziwiły i tak też jest tym razem.

Napływające informacje nie dają raczej szans na zmianę tej decyzji. Z kobiecych bohaterek w grze dostępna będzie Annie i być może ktoś jeszcze (prawdopodobnie Poppy i Anivia), ale na chwilę obecną nie mamy tutaj dokładnych informacji. Nie należy spodziewać się jednak jakiejkolwiek z kuso odzianych bohaterek.

Pozostaje życzyć szczęścia w prawdziwie męskich starciach.

Źródło: kotaku

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nieznośny
  46
  Nie chcę wyjść na jakiegoś rasistę, ale w internecie już się nabijają, że zamiast kobiet, dodadzą kozy.
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Iran reaguje na roznegliżowane babeczki w grach jak moja dziewczyna
   Oby tego nie przeczytała bo wpadnie na ten sam pomysł
   • avatar
    Luiso
    9
    wiem, że to nie portal do takich dyskusji. Ale kurcze jak w takim momencie nie być rasistą?? Żaden normalny człowiek nie powie, że jest to normalne.
    "gry kobiecymi postaciami" - siadłem z wrażenia!
    • avatar
     BumCykCyk
     7
     Hehe, ciekawe czy Soraka (ta z kopytami) będzie dostępna! :D :D :D
     • avatar
      Shreq
      4
      Zmienić miejsce odbycia się eliminacji WCG na inne państwo niemuzułmańskie i po kłopocie.
      Swoją drogą to oni mają wyprane mózgi przez tą swoją religię, po prostu średniowiecze.
      • avatar
       Reyqer
       3
       Mają pecha, niektórzy twierdzą, że przydatność każdej bohaterki na alei jest proporcjonalna do powierzchni odkrytego ciała.
       Kto gra ten zna.
       • avatar
        StartX_pl
        3
        Sprawa wydaje się błaha, ale z drugiej strony Iran to niepodległe państwo i może uchwalać prawo takie jakie sobie życzy, a nie jakie sobie życzy usa. Podobnie z Białorusią, kto potrafi się dostosować ten żyje na odpowiednim poziomie. Ludzie, którzy często oskarżają ten system o łamanie praw ludzkich świadomie łamią prawo obowiązujące w tym kraju, a później są zdziwieni, że dostają po kilka lat. To tak jakby wyszedł na miast z blantem i miał do wszystkich pretensje, że dostałem 3 lata choć wiedziałem jakie są konsekwencje chodzenia z blantem po mieście.

        Tylko komu to tłumaczyć jak 90% ludności tego kraju w dupie ma historię własnego kraju, poświęcenie poprzednich pokoleń, konstytucją się podciera i bez żadnego ale dostosowuje się do tego co inni ustala za nas w brukseli.
        • avatar
         rlistek
         3
         http://www.gry-online.pl/galeria/forum/8/431060491_73.jpg

         ;)
         • avatar
          Konto usunięte
          2
          Każda religie należałoby szanować, jednak nie każda da się zrozumieć... Również uważam, ze jest za dużo golizny wszędzie - TV, gazety, bilbordy, gry.
          Z grami jest o tyle dobrze, że można zrobić kilka wizerunków danej postaci w grze. Każdy powinien sobie móc wybrać, jaka sie bardziej podoba. Z cycami na wierzchu, czy ubrana w jakiś kostium a zbroje - takiego wyboru nie ma. W takich przypadkach, to ja chciałbym o tym decydować, co jest dla mnie lepsze, a nie deweloper gry czy mój rzad...
          • avatar
           Mulciber
           1
           Powinni zrobić każdej skina w tym ich irańskim wdzianku i z głowy :D
           • avatar
            OLsoneczek
            1
            "Dla bezpieczeństwa graczy biorących udział w World Cyber Games, zalecana jest gra kozą ,może nie tak obfitująca w kobiece walory ale bardzo popularną i lubianą przez irańczyków i wszelkiej maści ciapatych bombiarzy"
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Śmiejcie się śmiejcie się a za 15 lat pewnie będą wszędzie gołe w grach albo z jakimiś dodatkami typu pas cnoty dla fetyszystów.
             • avatar
              Konto usunięte
              -2
              ja pierrr co za pojeby nie mają się do czego przypierdolić, ja tam jeszcze nie widziałem żadnych prześwitujących cycków w lolu, wiec nie wiem w czym oni mają problem
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Za 20 lat Europa będzie islamska. Nawet Szwajcaria w dużej części należy już do arabów. Ja będe miał ubaw jak lewaki feministki i inne zboczki dostana homonto na ryj od islamistów i tyle zostanie z ich tolerancji i równości.

               Nie ma się co oszukiwać chrześcijaństwo jest w odwrocie, kościół jest atakowany przez europejczyków a tym czasem w to miejsce wchodzi islam w imie wolności i poprawności politycznej, który jest zorganizowany i silny.

               Na prawde będe miał duży ubaw jak za kilka lat w Polsce będą orali pole swoimi 3 polskimi żonami i skończy sie równouprawnienie hyh. Nie wspominając o gejach, alkoholikach, lewakach, złodziejach i innych grupach "zawodowych".

               W Danii w jakiejś gminie już odwołali Boże Narodzenie!