Wydarzenia

CEO Lenovo podzieli się wypłatą - ponad 3 mln dolarów dla szeregowych pracowników

przeczytasz w 1 min.

Dobry szef to prawdziwy skarb, chociaż nie wszyscy mogą na takiego liczyć. Zapunktować u swoich podwładnych postanowił teraz CEO firmy Lenovo.

CEO Lenovo podzieli się wypłatą

Dobry szef to prawdziwy skarb, chociaż nie wszyscy mogą na takiego liczyć. Zapunktować u swoich podwładnych postanowił teraz CEO firmy Lenovo.

Chiński koncern miał ostatnio bardzo dobry rok, co przełożyło się na spore dochody. Nie pozostało to rzecz jasna bez znaczenia dla konta bankowego szefa firmy. Yang Yuanqing zarobił w zeszłym roku około 14,6 mln dolarów. Częścią tej sumy postanowił się teraz podzielić.

3,25 mln dolarów podzielonych zostanie na 10 000 najniższych pracowników firmy. Yang Yuanqing postanowił nagrodzić tych, którzy normalnie nie kwalifikują się do jakichkolwiek bonusów zwiększających ich wynagrodzenie.

Łatwo wyliczyć, że każdy otrzyma po 325 dolarów, co może wydawać się nieszczególnie wysoką kwotą. Warto jednak dodać, że jest to równowartość miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w chińskich fabrykach.

Yang Yuanqing stwierdził, że tego typu działanie podyktowane zostało chęcią pokazania, że wszyscy pracownicy mają duży wpływ na to, co osiąga Lenovo. Być może teraz będą przykładać się do swoich zadań jeszcze bardziej.

Źródło: tweaktown

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  22
  Ktoś słyszał o czymś podobnym w Polsce??
  • avatar
   yendrek
   15
   Brawa dla tego pana!

   Swoją drogą ciekawe kto z naszych rodzimych pasibrzuchów poświęcił by ponad 20% swoich dochodów dla pracowników. Rety, co ja pieprzę :P
   • avatar
    fujiyama
    2
    Czyli jakby prezes zarabiał tylko milion to te 10K pracowników mogłoby mieć pensję o 105$ wyższą miesięcznie czyli 30%.

    Fetujmy...
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Może ktoś sprzeda ten pomysł naszym prezesom na pewno chętnie skorzystają :) Tylko skąd wtedy by mieli na dziwki z ogłoszeń za 15k miesięcznie i mieszkaniem dla nich.
     • avatar
      Loled
      1
      Pensja jak u nas, muszę sprawdzić ceny mieszkań.
      • avatar
       jeomax.co.uk
       -2
       "CEO Lenovo podzieli się wypłatą..."
       .
       .
       .
       a juz myslalem, ze dalej bedzie "...ze swoja zona" ;-)

       Podatki w Chinach takie, ze CEO pewnie lepiej oplacalo sie wydac troche tej kasy, niz wskoczyc 90-procentowy prog podatkowy ;-)