Karty graficzne

Lenovo prezentuje karty Radeon RX 6800 XT i RX 6900 XT - producent wejdzie na rynek GPU?

przeczytasz w 1 min.

Autorskie komputery Lenovo nie powinny nas specjalnie dziwić. Co jednak powiecie na… autorski karty graficzne? Producent pochwalił się swoimi modelami z serii Radeon RX 6000.

Lenovo prezentuje karty graficzne Radeon RX 6800 XT i RX 6900 XT

Producent zaprezentował modele Radeon RX 6800 XTRadeon RX 6900 XT w specjalnej wersji Legion Edition.

Karty zostały wyposażone w autorskie chłodzenie, które niektórym może się kojarzyć z modelem Radeon VII. Konstrukcja obejmuje potężny radiator z trzema wentylatorami, a całość schowano pod kanciastą obudową z charakterystycznym logo „R”. Warto zauważyć, że modele Legion Edition są dużo większe (karty zajmują trzy sloty i mają około 30 cm długości).

Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 21 XT - 4608 SP (6800 XT) lub Navi 21 XTX - 5120 SP (6900 XT) oraz 16 GB pamięci GDDR6 256-bit. Taktowania nie zostały ujawnione.

Lenovo wejdzie na rynek kart graficznych?

Karty Radeon RX 6800 XT Legion Edition i Radeon RX 6900 XT Legion Edition zostały przygotowane z myślą o komputerze Lenovo Savior Blade 7000P 2021. Zestaw póki co jest dostępny tylko na chińskim rynku (to maszyna zaprojektowana dla graczy).

Na ten moment nie wiadomo, czy producent wprowadzi swoje karty też na rynek detaliczny, ale raczej jest to mało prawdopodobne. Chcielibyście żeby firma Lenovo weszła na rynek kart graficznych?

Źródło: Weibo Legion, Twitter @ 9550pro, Twitter @ harukaze5719

Zobacz więcej o kartach graficznych:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  6
  Pewnie, niech będzie więcej konkurencja, natomiast lepiej jak by powstała jakąś mocna konkurencja produkująca chipy, bo NV co roku podbija ceny...
  • avatar
   Blejd
   2
   A ile ich będzie na Polskę 50? bo na Francję jest 100 :)
   • avatar
    Silver
    2
    No spoko, niby nowy gracz na rynku, ale to żaden wkład. Skoro jest to edycja limitowana to tak jak z kartami CP77. Gdyby to była seryjna produkcja mówiliśmy - zapraszamy. Tak to mamy sztuka dla sztuki i pokaz, że potrafią zrobić kartę.... Zaraz - czy aby na pewno? Czy aby to nie jest zakupiony w fabryce produkt pod własnym brandem sprzedana? Biorąc pod uwagę ilości informacji jest to bardzo prawdopodobne.
    • avatar
     Obiektor
     2
     Kazdy wielki producent elektroniki teraz marzy o produkcji rtx 3xxx skoro moze sprzedac lekko 300% drozej
     • avatar
      wrtwrt
      0
      Jak lenovo to się szybko zepsuje i reklamację na pewno odrzucą.
      • avatar
       Zero-Cool
       0
       Przecież GPU od producentów laptopów to nie nowość (na rynku są bodajże GPU od HP i coś tam jeszcze, ale to bardziej dotyczy azji/ameryki niż europy), a wszystkie to taki szrot że ludzie za 80% ceny MRSP zastanawiają się czy lepiej nie kupić czegoś od "doświadczonych" producentów...
       • avatar
        Polishgopnik
        0
        Im więcej firm tym lepiej dla potencjalnych klientow poza tym ta karta świetnie wygląda