Laptopy

Lenovo planuje laptopa zainspirowanego modelem ThinkPad 700C z 1992 roku

przeczytasz w 1 min.

Szykuje się gratka dla fanów marki - otrzymamy bowiem wydajny model o wyglądzie starszych konstrukcji.

ThinkPad logo
Kolorowe logo to jedna z cech charakterystycznych starych modeli z serii ThinkPad

Starsi czytelnicy zapewne jeszcze pamiętają pierwsze laptopy IBM z serii ThinkPad, które wyróżniały się nie tylko świetną wydajnością i funkcjonalnością, ale też charakterystycznym wyglądem. Niektórym na samą myśl o dawnych czasach mogła się zakręcić łezka w oku, ale na pewno są też tacy, co chętnie kupiliby laptopa utrzymanego w starszym wzornictwie – byleby jego wydajność dorównywała obecnym konstrukcjom.

Firma Lenovo, która w 2005 roku przejęła od IBM dział komputerów ThinkPad, postanowiła więc opracować specjalnego laptopa, łączącego dawny wygląd i obecne podzespoły. Planami producenta pochwalił się nie kto inny jak David Hill, a więc właśnie specjalista ds wzornictwa produktów Lenovo.

Nowa konstrukcja nosi nazwę kodową Retro ThinkPad i będzie wzorowana na modelu ThinkPad 700C z 1992 roku - możemy więc się spodziewać topornej obudowy, 7-rzędowej klawiatury (w tym także charakterystycznego, niebieskiego klawisza Enter), szeregu kontrolek i oczywiście kolorowego logo serii ThinkPad. Nowy model będzie jednak cieńszy, bo pierwowzór na obecne czasy był jednak „trochę” za gruby - miał bowiem aż 56 mm. Pierwsze koncepcje mówią o "odchudzeniu" go do 18 mm.

Lenovo Retro ThinkPad laptop koncept
Koncepcyjny projekt laptopa

Nowy-stary laptop jest jeszcze w fazie projektowania, a producent zbiera sugestie od entuzjastów marki – zainteresowani mogą umieścić je w komentarzu pod wpisem na blogu Hilla. A jakie Wy macie zdanie o całym projekcie Retro ThinkPad?

Lenovo Retro ThinkPad laptop koncept
Projektowany laptop będzie 3 razy cieńszy od pierwowzoru

Lenovo Retro ThinkPad laptop koncept
Nowa konstrukcja zostanie również wyposażona w 7-rzędową klawiaturę

Źródło: Lenovo Blog

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Ciekaw jestem czy będą tak wytrzymałe na wszystko jak ThinkPady sprzed paru lat.
  • avatar
   StartX_pl
   5
   Pomijając to, że 99% laptopów ibm i początkowe lenovo wyglądały jak ten na zdjęciu to mieli trudny wybór modelu, na którym będą wzorować się w designie :D
   • avatar
    piotr7543
    2
    Haha mój Pan od fizyki w gimnazjum miał takiego i jechał na Ubuntu xd
    • avatar
     piotr7543
     1
     Haha mój Pan od fizyki w gimnazjum miał takiego i jechał na Ubuntu xd
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      lenowo to mi się kojarzy bardziej z trzeszczącymi plastikami. a thinkpad? on nie był taki kolorowy, ale czarno niebieski lub biało niebieski. po czymś takim łaziła moja córka jak miala 3 lata i nic się nie działo :) nie żeby specjalnie, ale wystarczy chwila nieuwagi i już dzieciak łazi gdzie nie powinien. współczesny lapek by pewnie trafił do kosza.