Laptopy

Uwaga na wadliwe przewody zasilające w laptopach Lenovo

przeczytasz w 1 min.

Problem dotyczy ponad 500 000 urządzeń, które były sprzedawane na całym świecie od lutego 2011 roku do czerwca 2012 roku.

Lenovo LS-15 przewód zasilający

Firma Lenovo rozpoczęła program wymiary wadliwych przewodów zasilających w swoich laptopach – problem dotyczy ponad 500 000 urządzeń sprzedanych na całym świecie.

Dokładnie chodzi o przewód zasilający o oznaczeniu LS-15, a więc taki sam, z jakim kilka miesięcy temu problemy miała też firma HP. Warto zwrócić na niego szczególną uwagę, bowiem w najgorszym wypadku usterka może doprowadzić do poparzeń lub nawet wybuchu pożaru.

Wadliwy przewód był sprzedawany wraz z laptopami z serii B, G i V oraz IdeaPad B, G, S, U, V, Y i Z od lutego 2011 do czerwca 2012 roku (dokładną listę modeli znajdziecie na tej stronie). Jeżeli jesteście posiadaczami takiego laptopa, producent zobowiązuje się wymienić felerną część - w tym celu wystarczy uzupełnić ten formularz (m.in. podając numer seryjny laptopa), a w czasie 7-10 dni pod wskazany adres zupełnie za darmo zostanie dostarczony poprawnie działający przewód LS-15. Jeszcze raz zaznaczamy, że problem dotyczy tylko przewodu zasilającego, natomiast zasilacz jest sprawny (producent go nie wymienia).

Źródło: Lenovo, Consumer Product Safety Commission

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Chcieli maksymalnie cienki kabel bo to zysk aż 2zł na sprzedanym komputerze no ale przegięli.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ciekawe co jest uwalone w tym przewodzie. Bo jak uszkodzenie izolacji, to wystarczy trochę taśmy izolacyjnej i po sprawie. Gorzej jak we wtyczce lub we wtyku połączenia nie są dobrze przylutowane lub w inny sposób przyłączone, bo wtedy faktycznie może kogoś porazić 230V, a to nie jest przyjemne, bo mnie parę razy mnie popieściło w życiu!
   • avatar
    Martines
    0
    A ja mam problem z G580, zepsuły mi się zawiasy i obudowa zaczyna pękać, przeglądałem fora i znalazłem kilka takich przypadków, użytkownicy piszą, że to wada konstrukcyjna (ktoś tam nawet przestał je sprzedawać), ale nie wg. Lenovo, więc trzeba za naprawę zapłacić, nawet ponad 400zł :/