Lexus i holograficzne wnętrze samochodu

przeczytasz w 1 min.

Japoński producent chce zastąpić wyświetlacze i panele dotykowe hologramami. Odważny pomysł, ale i bardzo intrygujący.

Już dzisiaj wnętrza samochodów wyglądają zdecydowanie inaczej niż jeszcze kilka(naście) lat temu. Pokrętła, przyciski, zegary… – to wszystko coraz częściej musi ustępować miejsca wyświetlaczom i panelom dotykowym. Niektórzy producenci chcą jednak iść jeszcze dalej. Lexus pracuje nad kokpitem z hologramami.

Lexus UX – tak nazywa się koncepcyjny SUV, który intryguje wyglądem nie tylko na zewnątrz, ale też we wnętrzu. Typowe wyświetlacze i panele dotykowe zostają tutaj zastąpione interaktywnymi hologramami – sterowanie systemem multimedialnym, klimatyzacją czy ustawieniami samochodu odbywać będzie się za pomocą trójwymiarowych obrazów. 

Hologramy pojawią się nie tylko w centralnej konsoli. Znajdą się również w miejscu deski rozdzielczej. We wnętrzu znajdzie się także dodatkowy wyświetlacz, umieszczony po lewej stronie kierownicy. Zobaczymy na nim podgląd obrazu z kamery. A te „płetwy” po prawej to soundbar.

Producent opisuje hologramy jako „funkcjonalny interfejs użytkownika”. Czy tak faktycznie będzie nie przekonamy się jednak w najbliższym czasie. Jeśli system ten w ogóle trafi do samochodów, najpewniej nie za rok czy dwa.

Lexus UX tył

Źródło: Business Insider, Lexus

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  6
  I zamiast operowania parametrami auta (klimatyzacją, radiem itp.) podczas jazdy, trzeba będzie się zatrzymać, aby uważnie patrzeć na to co się wykonuje.
  Innymi słowy, jak zrobią system holograficzny, na który nie trzeba patrzeć, aby go używać, jestem za.
  • avatar
   kokosnh
   0
   niech hud-a zrobią
   • avatar
    r_e_s_e_t
    0
    Dziwne, że poważna firma publikuje tak beznadziejne rendery.