Pojazdy

Lexus przedstawił kreatywne wizje przyszłych pojazdów księżycowych

przeczytasz w 1 min.

Jeżeli ludzkość będzie kiedykolwiek w przyszłości żyć na Księżycu, jak to będzie wyglądać? Jak będziemy funkcjonować? Na pytanie o sposoby przemieszczania się próbowali odpowiedzieć graficy od Lexusa.

Pojazdy księżycowe od Lexusa

Według Lexusa, ludzie poruszaliby się po Księżycu pojazdami nowoczesnymi i eleganckimi, podobnymi do modeli znanych nam dzisiaj z filmów science fiction. Zaprezentowano wizje siedmiu zaawansowanych pojazdów, stworzonych przez pięciu różnych twórców ze studia projektowego ED2.

Interesujący jest pojazd o nazwie Zero Gravity, który jest podobny do motocykla. Jechałoby się na nim jak na zwykłym motocyklu, jednak ten model nie ma kół. Został zaprojektowany z myślą o technologi lewitacji magnetycznej.

Inne koncepcje są w równym stopniu ciekawe: przykładowo Lexus Cosmos jest w dużej części ze szkła, dzięki czemu wiele osób naraz może cieszyć cię widokami. Jest również idealny do odkrywania stanu nieważkości.
Przedstawiono też zarówno jeżdżący jak i latający Lexus Lunar Cruiser, pojazd wielofunkcyjny, który zapewnia płynną jazdę nawet w trudnych warunkach dzięki dużym oponom oraz możliwości obracania o 90 stopni i latania niczym dron.

Najciekawszym wydaje się Lexus Lunar Mission. Miałby być przeznaczony dla osób, które pierwszy raz udają się na Księżyc.

Zero Gravity

Lexus Cosmos

Lexus Lunar Mission

Projekty zawierają niektóre elementy Lexusa LF-30, ponieważ studio właśnie nad nim pracowało, kiedy zostało poproszone o stworzenie swoich wyobrażonych pojazdów księżycowych.

Może to przypadek, a może celowe działanie? Tego nie wiemy. Jednak trzeba przyznać, że propozycje pojazdów księżycowych od Lexusa są świetne i cieszą oko. Chociaż nie wiadomo, czy sprawdziłyby się w praktyce. Rzeczywiste maszyny przyszłości mogą wyglądać mniej ekscytująco, niż te z naszych wyobrażeń.

Źródło: Lexus, engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  -5
  Zanim cywile polecą na Księżyc, armia musi dobrze sfabrykować makiety Apollo, odciski butów i całą aktywność ludzi, która dotychczas rzekomo się odbyła tam. No bo jak w tamte okolice pojadą sobie ludzie swoimi lexusami zobaczyć kawałek historii i zobaczą, że nic nie ma?

  Szkoda tylko, że autorka nie zwróciła uwagi na bardzo ważną kwestię związaną z ochroną przed szkodliwym promieniowaniem w takim pojeździe na Księżycu. Nawet w kombinezonach i lądownikach poziom promieniowania na ludzki organizm jest bardzo wysoki i szkodliwy.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   jeszcze na stałe na orbitę nie weszli, a już mydlą oczy jakimiś bzdurami. te pojazdy będą miały jakikolwiek sens dopiero wtedy, gdy na księżycu założą stałą bazę. a to niełatwe. sporym problemem jest wszędobylski księżycowy pył, który działa jak papier ścierny i przeciera dosłownie wszystko. są też inne problemy.