Telewizory

Telewizor OLED z zakrzywionym 55" ekranem LG EA9800 w drugiej połowie 2013 roku na rynku

przeczytasz w 1 min.

Firma LG ujawniła kiedy na rynku pojawi się jedno z najbardziej interesujących urządzeń zaprezentowanych podczas tegorocznych targów CES.

LG Curved OLED TV telewizor wygląd

Firma LG ujawniła kiedy na rynku pojawi się jedno z najbardziej interesujących urządzeń zaprezentowanych podczas tegorocznych targów CES55-calowy telewizor OLED z zakrzywionym ekranem.

LG EA9800 to telewizor, którego jedną z najważniejszych cech charakterystycznych jest zakrzywiony ekran. Rozwiązanie to ma za zadanie zwiększać komfort i ergonomię, jako że wszystkie punkty powierzchni wyświetlacza mają być jednakowo oddalone od oczu widza. Producent wykorzystał w tym modelu technologię OLED, która ma już wkrótce może zająć silną pozycję na rynku telewizorów.

Urządzenie to ma również charakteryzować się ostrym obrazem z żywymi i dobrze odwzorowanymi kolorami. Odpowiadać za to będzie technologia WRGB opatentowana przez LG. Charakteryzuje się ona dodatkowymi, białymi subpikselami, obok standardowych czerwonych, zielonych i niebieskich. Warto wspomnieć również o obsłudze obrazu 3D.

Na 55-calowym ekranie wyświetlany będzie obraz o rozdzielczości Full HD. To wszystko będzie natomiast zamknięte w bardzo smukłej i lekkiej obudowie, co również jest wynikiem zastosowania technologii OLED. Mając na względzie wygląd, producent zastosował koncepcję Paper Slim, polegającej na połączeniu wyświetlacza i stojaka w jednolitą całość.

Firma LG ujawniła, że telewizor EA9800 zadebiutuje na rynku już w drugiej połowie bieżącego roku. Cena pozostaje niestety nieznana, choć z pewnością do najtańszych ten model należeć nie będzie. Nie wiadomo też, po jakim czasie telewizor pojawi się poza rynkiem koreańskim.

Źrodło: Engadget, BGR

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naqerpl
  3
  Najważniejsza jest cena. Jeżeli będzie wysoka to podzieli los poprzedniego modelu i tyle w temacie.
  • avatar
   AndreoKomp
   3
   Zakrzywiony ekran fajna sprawa, ale tylko jak będzie TV oglądany przez jedną osobę, później ma negatywny wpływ. Osobiście patrząc na TV już mi się nie podoba. Po pierwsze na zdjęciu ładnie widać jak pięknie odbija się w obrazie otoczenie. Jak ktoś marzył o karierze telewizyjnej, to taki TV jest świetną sprawą, bo oglądając cokolwiek będziemy się widzieć w ekranie. Druga sprawa to stópka, nie dość że brzydka, połączona na stałe w TV to jak ona tylko przechodzi tak jak na zdjęciu, a nic z tyłu nie ma dodatkowego, to stabilność tego telewizora na stoliku będzie beznadziejna. Ustaw i chodź metr obok, żeby czasami nie zahaczyć.
   Nie kupiłbym go w normalnych przyzwoitych cenach, a co dopiero w jakiej będzie można go kupić.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Uważam, że lepiej kupić sobie jeden taki zakrzywiony monitor, tv niż 3 płaskie lcd i ustawić je obok siebie wg podbnej krzywizny. Nie ma ramek! Chyba taki jest cel, sens zakrzywionych ekranów; jeden wielki zamiast kilku małych!
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     półokrągłe już były CRT [kineskopowe] ,później je wyprostowali i spłaszczyli ,a teraz znowu zakrzywiają ?
     • avatar
      StartX_pl
      -4
      A płaskie telewizory miały być odkryciem roku, teraz znowu wklęsłe, za chwilę do łask wrócą wypukłe i tak w kółko.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nic nowego. Zakrzywiony ekran jest juz w Galaxy Nexus, czekam na elastyczne wyswietlacze ktore mialy juz dawno temu sie pojawic.

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login