Telewizory

LG pokazało 88-calowy telewizor OLED 8K

przeczytasz w 1 min.

Na targi IFA 2018 firma LG przywiozła ze sobą coś, co robi olbrzymie wrażenie. To 88-calowy telewizor OLED wyświetlający obraz o rozdzielczości 8K. Równocześnie zapowiada, że rewolucja nastąpi szybciej niż można by się tego spodziewać.

Telewizory OLED zyskują popularność, a firma LG Display, będąca absolutną liderką tego sektora, co jakiś czas stara się zwracać uwagę na rozwijaną przez siebie technologię, prezentując na przykład wyświetlacze rolowane, dwustronne czy przezroczyste. Na targi IFA 2018 również coś przygotowała.

Południowokoreański producent zaprezentował telewizor z (pokazanym już wcześniej) panelem OLED o rozdzielczości 8K (a więc 7680 x 4320 pikseli, czyli 16 razy wyższej niż Full HD) i przekątnej 88 cali (co oznacza, że Marcinowi Gortatowi brakowałoby jeszcze 12 centymetrów, by się z nim zrównać). 

„Pierwszy telewizor OLED 8K firmy LG jest szczytem osiągnięć technologicznych i kolejnym krokiem ewolucyjnym w dziedzinie wyświetlaczy. OLED 4K odegrał ważną rolę w transformacji branży TV i LG jest przekonane, że OLED 8K zrobi to ponownie” – powiedział Braian Kwon, prezes LG Home Entertainment.

LG OLED 8K TV IFA

Brzmi to świetnie i imponująco, ale trzeba mieć świadomość, że dzisiaj telewizor 8K jest właściwie bezużyteczny – trudno dostępne są przecież nawet materiały 4K. Czy prezentowanie takich urządzeń jest więc bezcelowe? Wręcz przeciwnie.

Przede wszystkim trzeba bowiem pamiętać, że technologia, która nie ewoluuje, umiera. Pokazywanie autorom treści, że 8K jest już za rogiem, może zaś być dla nich motywacją, by tworzyć choćby w 4K. Jedno może więc napędzać drugie.

Dodajmy jeszcze na koniec, że LG podchodzi do sprawy bardzo ambitnie. Opisywany telewizor może pojawić się na rynku już za kilka miesięcy, a w 2022 roku Koreańczycy chcą sprzedać 5 milionów egzemplarzy paneli OLED TV 8K. 

Źródło: Digital Trends. Foto: LG

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  7
  Dziewczyna na zdjęciu na 100% ma ciekawszą specyfikację! Nie wspomnę już o wyglądzie. Get a life!
  • avatar
   DanyGee
   3
   I tak działa marketing proszę państwa.
   Jeszcze dobrze nie poradzili sobie z użyciem energii, przegrzewaniem się, wypalaniem matrycy OLED w 4K a już 8K za rogiem.
   • avatar
    mrocznysedes
    3
    Trochę mały. Poczekam więc aż będą takie rozwijane na całą ścianę. ;-)
    • avatar
     Chong-li
     1
     @BrumBrumBrum najlepiej kupić taki TV który będzie oklejał i meble.
     • avatar
      bodziokrak
      0
      I dobrze, jeszcze lepiej będzie widać wypalenia.
      • avatar
       gepardmak
       0
       Autor tekstu łyka marketing gorzej niż pelikan ryby. Nie ma czegoś takiego jak 16-razy wyższa rozdzielczość, bo to nie możliwe. Dzieląc rozdzielczość pianową i poziomą przez 1920x1080 zawsze wychodzi 4. Albo ktoś tu nie umie liczyć albo pi.doli głupoty.
       • avatar
        Dudzio993
        0
        TV w polsce nie ma standardy 1080p a za rogiem już 8k. Jedynie gdzie choćby 4k było szerzej dostępne to na platformach VoD.