Telewizory

webOS 2.0 przyspieszy telewizory LG Smart TV

przeczytasz w 1 min.

Nowa wersja ma być przede wszystkim bardziej wygodna dla użytkowników, a jednocześnie znacznie szybsza niż poprzedniczka.

LG webOS TV

Platforma Smart TV oparta na systemie webOS, która stosowana jest w telewizorach firmy LG, jest obecnie jedną z najciekawszych. Na plus zdecydowanie zaliczyć można intuicyjność obsługi oraz stabilność. Dużą wadą jest natomiast szybkość działania. „Już niedługo” – zdają się mówić inżynierowie koreańskiego producenta, zapowiadając, że przyszłoroczna wersja platformy (webOS TV 2.0) przyniesie sporą poprawę pod tym względem.

Telewizory LG z przyszłorocznej linii Smart+ zostaną wyposażone w platformę webOS TV 2.0. Nowa wersja ma być przede wszystkim bardziej wygodna dla użytkowników, a jednocześnie znacznie szybsza niż poprzedniczka. Koreańczycy obiecują redukcję czasu rozruchu o 60 proc. oraz czasu dostępu do aplikacji o 70 proc. Szybsze ma być także przełączanie między kanałami, aplikacjami i źródłami.

LG webOS TV 2.0 to także zwiększona intuicyjność oraz nowe funkcje. Wśród nich między innymi My Channels – narzędzie, które pozwala użytkownikom umieścić ich ulubione kanały na pasku uruchamiania, dzięki czemu dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy. Do tego dochodzą funkcje Quick Settings (dostosowywanie ustawień bez przerywania programu) oraz Input Picker („natychmiastowe” rozpoznawanie podłączanych urządzeń).

LG webOS TV 2.0

Prezentację platformy webOS TV 2.0 zobaczymy już podczas styczniowych targów CES 2015. Tam też dowiemy się najprawdopodobniej, czy użytkownicy tegorocznych telewizorów LG Smart+ mogą liczyć na aktualizację.

Źródło: SlashGear, DigitalTrends

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RaV1298
  7
  rozumiem, że właściciele telewizorów z 2013 roku o aktualizacji mogą zapomnieć....
  • avatar
   Ciarkazz
   4
   A ja mam nadzieję że do mojego 47LB671V wypuszczą aktualizacje bo sterowanie w ustawieniach to czyta katorga..
   • avatar
    Sniko
    3
    Posiadam model LA42660s i jako pilot, wygląd i jakość obrazu uważam za rewelacyjny, to smart tak zamula że korzystanie z niego to niestety katorga... zapewne nie będzie już aktualizacji dla tych modeli która by coś zmieniła...
    • avatar
     figer
     2
     Jakoś - co generacja LG - to ciągle system laguje. Pamiętam, że jak weszły modele z Magic Wand to też lagowało.
     • avatar
      kitamo
      0
      Hmm a ja mam LG z serii LB i nie laguje nic. I jest tam wlasnie WebOS. Dziala naprawde bardzo wydajnie i nie ma sie do czego przyczepic a hiper topowy TV to to chyba nie jest.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       poprawili soft i szybciej działa. Przymierzam się właśnie do kupna LG bo nie ma lepszego sprzętu z takim systemem.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        a propos webosa 2.0 to myślałem aby zaczekać i kupić LG ze smartem i właśnie drugą wersją jak będzie w sklepie ale może innym razem kiedyś. Teraz kupuje LG smarta.
        • avatar
         maqmba
         0
         Ich tv smart z androidem to w większości porażka. Jak widać z webos nie lepiej. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie podmienili Android na web os w starszych telewizorach. Pewnie nie byłoby problemu, tak jak Samsung nie miał problemów z podmianą robocika na tizena w zegarkach.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Zacofanie ja juz od roku uzywam swojego TV jako komputera przez laptopa i HDMI.A TV sobie puszczam ze streamu.100 lat za murzynami.