Smartfony

LG V30 - pierwszy smartfon z obiektywem o jasności f/1.6

przeczytasz w 1 min.

Zanosi się na to, że LG V30 nie zawiedzie miłośników mobilnej fotografii. Obiektywu o jasności f/1.6 w smartfonach jeszcze nie widzieliśmy.

LG G6 to smartfon udany, z pewnością oceniany zdecydowanie lepiej niż poprzednik. Wkrótce koreański producent będzie nas przekonywał, że udało mu się przygotować urządzenie jeszcze bardziej interesujące - LG V30.

W kilku aspektach rzeczywiście zapowiada się on ciekawiej. Nastawiać wypada się na nieco wyższą wydajność i bardziej dopracowane audio. Jak się teraz okazuje, LG V30 zapunktować powinien również możliwościami fotograficznymi.

Producent uchylił rąbka tajemnicy, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że w LG V30 zastosowany zostanie obiektyw o jasności f/1.6. Zapewniać ma on nawet 25% więcej światła w porównaniu z obiektywem f/1.8, jaki znalazł się na przykład w przywoływanym LG G6.

Z renderów prasowych wiemy, że nadchodzący smartfon wyposażony zostanie w podwójną kamerę, powyższa wartość dotyczyć będzie zapewne głównego modułu. Dodatkowo ujawniono, iż zastosowanie znajdzie tu Crystal Clear Lens, czyli soczewka ze szkła. Rezygnacja z tworzywa sztucznego wpłynąć ma na lepszą reprodukcję kolorów. Można być też pewnym, że nie zabraknie tu optycznej i elektronicznej stabilizacji obrazu.

LG V30 kamera

Powyższe informacje pochodzą od producenta, są zatem oficjalne. Z przecieków już od dłuższego czasu dowiadujemy się, że LG V30 zaoferuje wyświetlacz P-OLED FullVision, procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 6 GB RAM.

Oficjalna premiera smartfona będzie miała miejsce 31 sierpnia.

Źródło: LG

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  4
  Coraz bardziej zaczyna mnie ten smartfon intrygować, oby tylko aparat nie wystawał poza płaszczyznę obudowy.
  • avatar
   KENJI512
   3
   Wy tam napiszcie jaki DAC będzie siedział, czy też poczwórny, czy ulepszony :)

   Oraz czy to cudo będzie na Polskim rynku, bo V20 w wolnej sprzedaży oczywiście u nas nie ma z tego co mi wiadomo. Z muzycznych w dystrybucji polskiej tylko Axon 7 i HTC 10 widziałem.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Nie oszukujmy sie, jak wszystko z maciutka matryca. Ale na chwile obecna i tak smarty naprawde niezle sobie radza z fotkami i filmami.
    • avatar
     marcin_kg
     1
     I zaczyna się u LG bałagan w nazewnictwie i wydawanie telefonów lepszych, kilka miesięcy po teoretycznym flagowcu.
     HTC tak robi i jest tam gdzie jest.
     • avatar
      Gatts-25
      0
      DAC ma być poczwórny ale nie wiadome czy będzie ulepszony jeszcze (domyślam się ,że tak).
      Jak wy macie problem z nazewnictwem to nie dziwię się ,że mamy teraz społeczeństwo magistrów gubiących się w tym wielkim motłochu nazewnictwa.
      Seria G od dawna oznaczała górną półkę a V teraz będzie typowo dla entuzjastów i tak trudno zapamiętać?
      Dziękuje ale potem mamy takich kierowników , dyrektorów i prezesów w Polsce.