Klawiatury

Wymieniaj switche bez trudu w klawiaturze Logitech G Pro X

przeczytasz w 1 min.

Decyzja o tym, na jakie switche postawić, nie jest łatwa, a najczęściej musi zostać podjęta już na etapie zakupu urządzenia. Logitech próbuje to zmienić, wprowadzając na rynek klawiaturę G Pro X z systemem szybkiej wymiany przełączników.

Ma minimalistyczną konstrukcję i jest pozbawiona sekcji numerycznej, ma odłączany przewód i 3-stopniowy system regulacji położenia, ma też wreszcie 12 programowalnych klawiszy i podświetlenie RGB. Klawiatura gamingowaLogitech G Pro X – bo o niej mowa – przede wszystkim jednak występuje z trzema typami przełączników mechanicznych i pozwala je bez trudu wymieniać – tak prosto, jak same klawisze (keycapy).

Logitech G Pro X klawiatura

Klawiatura Logitech G Pro X z trzema typami przełączników

Klawiaturę można kupić w jednej z trzech wersji – z następującymi przełącznikami do wyboru:

 • liniowe GX Red (ciche i zapewniające gładki ruch) – najlepsze do MMO i MOBA, 
 • sprężynujące GX Brown (z wyraźnie wyczuwalną aktywacją) – najlepsze do strzelanek, 
 • lub dźwiękowo-dotykowe GX Blue (ze słyszalnym kliknięciem i wyczuwalną aktywacją).

Najważniejsze jest jednak to, że przełączniki można w razie czego bez problemu wymienić. W tym celu należy kupić zestaw 92 zamiennych switchów innego typu i wymienić je, korzystając ze znajdującego się w pudełku narzędzia. Producent przekonuje, że każdy użytkownik sobie z tym poradzi.

To niestety będzie droga zabawa

Bez wątpienia jest to zatem interesujące rozwiązanie, ale jego cena niestety nie należy do najniższych. Sama klawiatura Logitech G Pro X kosztuje 649 złotych. Z kolei za zestaw przełączników trzeba zapłacić 215 zł

Logitech G Pro X switche

„Gracze, zwłaszcza profesjonaliści, mają różne, indywidualne preferencje, jeżeli chodzi o przełączniki w klawiaturach – powiedział Ujesh Desai, wiceprezes i dyrektor generalny Logitech G. – Dlatego też chcieliśmy zaprojektować i zbudować nową, profesjonalną klawiaturę z wymiennymi przełącznikami, dając im możliwość wyboru preferowanych przez nich przełączników, aby dopasować je do ich stylu gry”.

Źródło: Logitech

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  -3
  Te klawiatury to zwykły skok na hajs. Jak ktoś jest dobry, to zagra na zwykłej klawiaturze za 30 zl i nie poczuje różnicy. Placebo i tyle
  • avatar
   Witalis
   0
   A te gniazda pod swichami to się nie będą luzować przypadkiem? Jak coś nie jest przylutowane to z czasem musi odpaść. A już gniazdo pod klawiszem gdzie co rusz naciskamy nie może być trwałe tym bardziej, że na zdjęciu ja nie widzę pozłacanych pinów!
   • avatar
    tom_music
    0
    APROPO zamówiłem to.. i czekam.. PISZĘ tu bo chciałbym COBY ktoś kto zna angielski (jakoś) napisał do LOGITECHa (i tu znowu jak się skontaktować.. szukam i nie ma kontaktu jako takiego..).. chodzi o PRZEŁĄCZNIKI.. wiem.. są zestawy.. PIĘKNIE (dlatego właśnie zakupiłem to.. PIEKIELNIE DROGIE cudo..).. a konkretnie o PRZEŹROCZYSTE OBUDOWY tych przełączników (jedyna WADA tej klawiatury TANDETNY wygląd nie tylko POŚWIATY (BEZSENSOWNEJ) ale też w dzień widać pod kątem te TANDETNE przeźroczyste obudowy przełączników i do PUENTY..
    chodzi o to coby zapytać CZY WPROWADZĄ (NIECH! wprowadzą) przełączniki z obudowami NIE przeźroczystymi czyli CZARNYMI po prostu
    jak ktoś może to niech napisze do nich (ja będę próbował.. też) może BENCHMARK się odezwie w tej kwestii..?