Foto

Lomo Instant Wide - kreatywny aparat na papier Fujifilm Instax

przeczytasz w 1 min.

Najbardziej kreatywny aparat do fotografii natychmiastowej - taki ma być Lomo Instant Wide Camera

Lomo Instant Wide Camera

Fotografia natychmiastowa przeżywa swoje złote chwile. Fujifilm prezentuje kolejne modele swoich Instaxów, a projekt Lomography wzbogacił się o aparat, który wykorzystuje papier Instax Wide. Lomo Instant Wide pozwala wykonywać odbitki dwa razy szersze niż te, które zrobimy aparatami Instax Mini.

Lomography promuje swoją konstrukcję jako najbardziej kreatywny aparat do fotografii natychmiastowej.

Istotnie, dzięki Lomo Instant Wide możemy liczyć na uzyskanie efektów podobnych jak w innych aparatach Lomo. Do wyboru mamy nakładkę Splitzer, która zwielokratnia kadr, nasadki na obiektyw, które pozwalają na rozszerzenie pola widzenia lub fotografię z bliska. Są także specjalne żelowe filtry, które mogą zmienić na przykład kolor światła błyskowego.

Lomo Instant Wide Camera akcesoria

Aparat wyposażono w obiektyw 90 mm o ekwiwalencie ogniskowej równym 35 mm. Możliwe jest fotografowanie w trybie Auto (czas regulowany jest w zakresie od 8 sekund do 1/500 sekundy), Bulb, a także z zablokowanym  na 1/30 sekundy czasie ekspozycji. Możliwości regulacji przysłony są jak zwykle niewielki, ale możemy liczyć na dwa ustawienia odpowiadające f/8 lub f/22. Jak każdy aparat natychmiastowy ostrość regulowana jest ręcznie poprzez przełączanie pomiędzy zdefiniowanymi wcześniej zakresami ostrzenia.

W ustawieniach aparatu znajdziemy również opcję korekty ekspozycji, łączenia kilku ujęć w jedno, a także opcję wyłączania lampy błyskowej.

Dekielek obiektywu Lomo Instant Wide pełni podwójną funkcję. Po jego zdjęciu możemy wykorzystać zintegrowany przycisk dla zdalnego sterowania wyzwalaniem migawki.

Aparat zasilany jest 4 bateriami AA, a zdalne sterowanie w dekielku wymaga dodatkowej baterii CR2032.

Jak to zwykle bywa w przypadku aparatów tworzonych przez Lomography, nie dostaniemy ich w zwykłych sklepach, konieczne będą zamówienia poprzez witrynę produktu. Cena za sam aparat wynosi 199 euro, a za zestaw z akcesoriami 239 euro.

Liczba egzemplarzy będzie ograniczona, ale gdy aparat zyska popularność, Lomography na pewno zdecyduje się wypuścić kolejną partię.

Źródło: Lomography

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!