Systemy operacyjne

Mac OS X 10.6 Snow Leopard w pierwszym kwartale 2009?

przeczytasz w 1 min.

Z informacji przekazanych przez kierownika rozwoju systemów UNIX w Apple na konferencji Large Installation System Administration (LISA) wynika, że Mac OS X 10.6 (Snow Leopard) pojawi się na rynku już w pierwszym kwartale 2009 roku. Ta sensacyjna wiadomość znajdowała się na jednym ze slajdów prezentacji, która była pokazywana na konferencji.

Taki obrót spraw może zdziwić niejednego znawcę Apple, jako że dotąd ten koncern nie zwykł zdradzać informacji o premierze swoich produktów bez szumnych i klimatycznych zapowiedzi, których bohaterem zazwyczaj jest Steve’a Jobsa. Możliwe więc, że moment ukazania się Snow Leoparda poznaliśmy zupełnie przypadkiem, wyłącznie przez nieuwagę kierownika Apple.

Apple najprawdopodobniej będzie chciał zdążyć z premierą Mac OS X 10.6 przed tym, jak na rynku pojawi się Microsoft Windows 7. Przypomnijmy, że Snow Leopard (10.6) ma być systemem, w którym nacisk zostanie położony nie na usprawnianie interfejsu użytkownika, lecz na duże optymalizacje wydajności w stosunku do Leoparda (10.5). Będzie to też pierwszy w historii Mac OS X dostępny wyłącznie dla procesorów Intela. Z kolei Microsoft przygotowując Windows 7 powziął inną strategię – nowy interfejs użytkownika, ale bez znaczących optymalizacji samego systemu. Biorąc pod uwagę, że nowe „okienka” najprawdopodobniej pojawią się w czwartym kwartale 2009, „Śnieżny Leopard” raczej na pewno ukaże się pierwszy.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    deel77
    0
    Dziwią mnie porównania i odniesieni OSX i Windy. Gdyby Apple wypuścił swój system na PC byłoby to zrozumiałe (nie chodzi mi o sztuczki umożliwiające start OSX na PC). Pracowałem na Macu i moim zdaniem komputer z OSX jest w tej chwili za drogi. Nie warto płacić, aż takich pieniędzy aby mieć nieco lepszy system operacyjny.