Mobile

MediaTek może przygotować mobilne procesory z 10 i 12 rdzeniami

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Co najciekawsze, procesory te miałby pojawić się jeszcze w końcówce tego roku.

MediaTek

Rynek mobilny rozwija się szybko, a powiedzieć, że za trendami podąża MediaTek to mało. Firma ta zdaje się je już kształtować, ale pytanie o to, czy są one pożądane przez użytkowników może wywoływać zupełnie skrajne odpowiedzi.

Pamiętacie zapowiedzi MediaTek MT6592, układu określanego, całkiem słusznie, mianem pierwszego prawdziwego 8-rdzeniowego mobilnego procesora, a także burzę jaka się wokół niego rozpętała? Głośno wypowiadał się zwłaszcza Qualcomm, dla którego to tego typu konstrukcje miały być niczym innym, jak głupotą. Rynek dość szybko zweryfikował jednak całą sytuację, a propozycja MediaTek bez wątpienia się przyjęła. Problem w tym, że firma ta chce iść podobno jeszcze dalej.

Wedle najnowszych doniesień, MediaTek planuje mobilne procesory oferujące aż 10 i 12 rdzeni. Jednocześnie jednak nie padają bliższe informacje dotyczące ich specyfikacji. Można zatem zastanawiać się, czy będą to konstrukcje podobne do przywoływanego wcześniej MT6592, czy też wykorzystana zostanie architektura big.LITTLE.

Co najciekawsze, procesory te miałby pojawić się jeszcze w końcówce tego roku. Pytanie tylko, jakie urządzenie, system czy aplikacje spożytkują takie moce. Kampania marketingowa z pewnością będzie za to przednia.

Źródło: ubergizmo

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  MediaTek przypomina mi AMD. Tylko wincyj rdzeniuf. A nigdy nie będą tak wydajne jak Snapdragon czy w przypadku AMD Intel
  13
 • avatar
  marek
  Może nadszedł już czas by zastanowić się, czy można zamienić na użyteczną moc głupotę bijąca od ludzi narzekających w dzisiejszych czasach na nadmiar mocy?
  6
 • avatar
  R2rr0
  Co tak skromnie, od razu 30 rdzeni mogliby dać...
  5
 • avatar
  Dragonik
  Kiedy bedą zestawy chłodzące do telefonów?
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Niedlugo bedziemy mieli rdzen na kazda rzecz w telefonie. Jeden od dzwonienia, drugi os smsow itd...
  3
 • avatar
  TruGeek
  Snapy to też nie są rewelacyjne procki , ciągle większa wydajność więcej rdzeni a dalej telefony się grzeją i szybko zużywają baterię . W sumie chciałbym takiego SG Alpha bo ma exynosa , który juz jest nieco ciekawszy ale co z tego jak to dalej samsung... Apple też ma dobry procek ale co dalej z za tym idzie cena i iOS , który też idealny nie jest .
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Android i tak będzie muli ;)
 • avatar
  kropak
  Dają do pieca :D obstawiamy kto pierwszy przełamie barierę 20 rdzeni ;)
 • avatar
  PL_SBX
  A nie lepiej dwa MOCNE rdzenie jak u appla? Nie lubię tej firmy i ich "innowacji", ale z prockiem w srajfonach to dobrze zrobili.
 • avatar
  Konto usunięte
  W tej żałosnej Europie i tak wszystko jest na lutach bezołowiowych, więc o jakiej żywotności można rozmawiać...
 • avatar
  COD418
  Co z tego skoro 4 rdzenie z tych 12 będą wydajności jednego rdzenia ze Snapdargona 810...
 • avatar
  Konto usunięte
  Postęp, postępem, ale mi się wydaje, że w praktyce słabo to wyjdzie, a takie smartphony kupią tylko osoby naiwne, które się nie znają na sprzęcie, no ale szpan.
 • avatar
  Konto usunięte
  tak, ale największą wydajność będą miały w zasysaniu baterii, tylko w tym dobrze się sprawdzi taka ilość rdzeni ;)