Aplikacje mobilne

Chcesz zacząć korzystać z Messengera? Musisz założyć konto na Facebooku

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu komunikator Messenger zyskał sporą niezależność. Wygląda jednak na to, że znów zdecydowano się mocno zintegrować go z Facebookiem. I zapewne nie wszystkim się to spodoba.

Messenger nie działa już bez konta na Facebooku

Regulamin został zmieniony bez większego rozgłosu. Chcący zacząć przygodę z komunikatorem Messenger napotykają obecnie na niespodziankę. Jak informuje stosowny komunikat w Centrum pomocy Facebooka, aby korzystać z Messengera trzeba utworzyć konto na Facebooku.

Rzecznik prasowy Facebooka wyjaśnił redakcji VentureBeat powody takiego stanu rzeczy. Jak stwierdził, zauważono, że zdecydowana większość osób korzystających z komunikatora i tak loguje się przez Facebooka i wszystko ma na celu uproszczenie tego procesu. Jak zawsze mamy zatem do czynienia z troską o dobro i wygodę użytkowników.

Facebook

Zmiana zasad po kilku latach

Messenger został udostępniony dla osób bez konta na portalu w 2015 roku. Wprowadzono wtedy opcję logowania za pomocą numeru telefonu.

Niektóre źródła twierdzą, iż jest to jeden z kroków na drodze do obranego celu. Nie jest tajemnicą, iż Facebook chce zintegrować ze sobą należące do niego komunikatory. Tak jest ich kilka. To nie tylko Messenger, ale również WhatsApp i Instagram. Nie chodzi o połączenie ich w jeden produkt, ale o zunifikowanie infrastruktury technicznej. Temat może być nagłaśniany już w przyszłym roku, zapewne często poruszana będzie przy nim kwestia bezpieczeństwa danych użytkowników.

Masz już Messengera? Nie musisz zakładać konta na Facebooku

Wszystko wymaga jeszcze jednej wzmianki. Wprowadzone zmiany nie będą działały wstecz. Oznacza to, że nie dotyczą osób, które wcześniej rozpoczęły korzystanie z Messengera. W takim przypadku nie trzeba zakładać konta na Facebooku.

Źródło: Facebook, engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  7
  "Musisz założyć konto na Facebooku "

  Już się rozpędzam..... :D
  • avatar
   myszka91
   4
   za niedługo trzeba będzie sobie wszczepić Chipa np. aby odpalić jakiś film na youtubie.
   • avatar
    Warmonger
    1
    Nawet nie wiedziałem, że była taka opcja. Wiele osób zakładało konta na FB tylko po to, żeby używać Messengera.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Zostanę przy telegramie i będę dużo bardziej szczęśliwy.
     • avatar
      Torrentowy Pirat
      1
      Ktoś w ogóle korzysta z tego messengera w dobie wszechobecnego i wszystko potrafiącego Watsappa?
      • avatar
       Ghola
       0
       Także nie wiedziałem że niema konieczności konta na FB aby korzystać z Messengera, na szczęście ktoś mnie uświadomił i mam je bez konta na fejsie, także mnie ta zmiana nie dotyczy już ale słabe to.
       Co z tego ze "większość" się loguje do Fejsa jak spora część userów jak ja nie chce mieć tam konta a tylko messengera do kontaktu ze znajomymi ...