Tablety

Microsoft Courier ułatwi elektroniczne notatki

przeczytasz w 1 min.

Dwuekranowy tablet składa się jak książka, wyglądem przypominając tradycyjny kalendarz / notatnik. Jego niecodzienne możliwości, mogą jednak zrewolucjonizować nasz sposób robienia notatek i wymiany informacji.

O tablecie Microsoft Courier pisaliśmy już w ubiegłym roku, kiedy to pojawiły się pierwsze informacje na temat działającego prototypu. Koncern konsekwentnie odmawiał jednak komentarzy na temat tych doniesień, nie udostępniając żadnych informacji na temat produktu, jego specyfikacji technicznej, ani ewentualnej daty pojawienia się na rynku.

Microsoft Courier

Ostatnio pojawiły się jednak nowe doniesienia sugerujące, że projekt dynamicznie się rozwija, a gotowy produkt może trafić do sprzedaży jesienią tego roku. Urządzenie waży ok. 0,5 kg, ma ok. 2 cm grubości, a po złożeniu ma rozmiar zbliżony do ramki ze zdjęciem formatu 13x18 cm, gabarytami przypominając podręczny notes.

Microsoft Courier

Tablet działa w oparciu o układ NVIDIA Tegra 2, więc wbrew niektórym wcześniejszym przypuszczeniom, nie będzie pracował pod kontrolą Windows 7, lecz zastosowano w nim ten sam system, co w urządzeniach Zune HD, czy Project PinkInterfejs użytkownika przystosowany jest głównie do obsługi, za pomocą rysika, choć na wielodotykowych ekranach, niektóre z funkcji (np. zmiana wielkości obrazów) łatwiej zrobić palcami.

Odręczne pismo zamieniane jest automatycznie na format tekstowy, a dzięki wbudowanej kamerze, nasze notatki można urozmaicać zdjęciami. Dzięki obsłudze sieci bezprzewodowej, wszystko to można udostępnić w Internecie, w postaci bloga, który będą mogli komentować nasi znajomi.

 

Podobnie jak iPad Apple, także Microsoft Courier ma być czytnikiem e-booków oraz gazet elektronicznych, które będzie można pobierać z przeznaczonej do tego celu witryny internetowej. Bardzo możliwe, że urządzenie stanie się także platformą handlu elektronicznego, umożliwiającą dokonywanie zakupów w dedykowanych sklepach online.

Niestety na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo na temat ceny urządzenia, oraz tego, czy będzie ono dostosowane do obsługi innych języków niż angielski.


Źródło: Engadget

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Coś idealnego na moje potrzeby z tym że do tej pory rozpoznawanie tekstu w urządzeniach nie było zbyt dobre nie mówiąc już o moim piśmie które jest możliwe do odczytania tylko przez nielicznych :D

  Może jednak coś z klawiaturą było by lepszym rozwiązaniem dla mnie...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   fajnie... to mi sie podoba.
   czasami swojego laptopika (x61t) uzywam wlasnie jako taki notatnik, ale nie jest to idealne urzadzenie do tego ;)

   Problem z tym tu powyzej pewnie bedzie standardowy - pismo reczne bedzie rozpoznawac tylko dla angielskiego :(
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Idealne rozwiązanie :) Nie jakieś iPady czy inne cuda bez określonej funkcjonalności....
    To wydaje się być dość przełomowe, przydatne/użyteczne i dobrze przemyślane. Gdyby finalna wersja była odzwierciedleniem tego filmiku, chętnie nabyłbym takie urządzenie nawet w języku angielskim :]
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ipad to syf. Marketing apple i tak pewnie zrobi swoje...
     • avatar
      q23main
      0
      Nigdy nie myślałem, że powiem tak o produkcie M$, ale jeśli filmiki prezentujące to urządzenie są zgodne z prawdą i rozpoznawanie pisma ręcznego dobrze działa to jest to REWELACJA. Zdecydowanie chciałbym mieć takie urządzenie.
      W końcu pomysły takie jak multi touch znajdują zastosowanie.
      • avatar
       Bosman
       0
       Piszecie że iPad to syf, tylko na czym ten Courier jest wzorowany ?
       • avatar
        Warmonger
        0
        Fantastyczna sprawa. Szkoda tylko, że ta zabawka stanie się dostępna za rozsądną scenę, gdy już skończę studia :P
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         O Courierze chodziły pogłoski jeszcze zanim cokolwiek było wiadomo o iPadzie, więc wzorowanie się na produkcie Apple odpada (i całe szczęście).

         Tak jak stwierdzili przedmówcy, jeżeli funkcjonalność będzie taka, jak na filmikach to będzie to przełom bez 2 zdań.

         Co do rozpoznawania pisma, nie zdziwię się jeżeli będzie super dopracowane i prawie bezbłędne, takie technologie są rozwijane od dawna. Polecam zabawę "Panelem do wprowadzania na komputerze typu Tablet PC" który dostępny jest w Windowsie 7, podejrzewam, że wiele osób będzie zaskoczone jak dobrze to działa (tablet wskazany). Oczywiście polski tez rozpoznaje!
         Link: http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Write-it-out-Using-Tablet-PC-Input-Panel-instead-of-your-keyboard

         Co do języków, nie zdziwiłbym się jeżeli angielski byłby najbardziej dopracowany, jednak jak na taki produkt to dobra
         sprawa (chyba że ktoś nie zna angielskiego :(). Osobiście częściej piszę po angielsku niż po polsku w swoich notatkach i gryzmołach ponieważ to jest dla mnie wygodniejsze i szybsze.

         Czekam na więcej informacji odnośnie tego produktu...