Gry

Były dyrektor Nokii nową twarzą Xboxa

przeczytasz w 1 min.

Właśnie ogłoszono, iż nowym szefem działu Devices and Studios w firmie Microsoft został Stephen Elop.

Stephen Elop

Posada szefa działu Devices and Studios w firmie Microsoft to w ostatnim czasie bardzo gorący stołek. Właśnie poznaliśmy nazwisko osoby, która jako kolejna spróbuje na nim swoich sił.

Z pierwszym głośnym pożegnaniem mieliśmy do czynienia w połowie zeszłego roku, kiedy to wpsomniane stanowisko opuścił Don Mattrick. Na wolne miejsce wskoczyła Julie Larson-Green, ale najwidoczniej również jej nie udało się długo na nim pozostać. Właśnie ogłoszono, iż nowym szefem działu Devices and Studios został Stephen Elop, były dyrektor generalny Nokii.

Nowe obowiązki zacznie on pełnić jednak dopiero po oficjalnym przejęciu Nokii przez Microsoft. Do tego czasu na stanowisku pozostanie Julie Larson-Green, która później przeniesiona zostanie do pełnienia innych obowiązków. Już teraz zdecydowała się jednak pożegnać z współpracownikami i podziękować im za współpracę.

"Pragnę podziękować Wam za ciepłe przyjęcie mnie i wspieranie jako lidera Devices & Studios przez ostatnich 7 miesięcy. Jestem bardzo dumna z tego, co osiągnęliśmy w tak krótkim czasie. Wydaliśmy konsolę Xbox One, tablety Surface 2 i Surface 2 Pro, a także takie hity wśród gier jak Forza i Ryse oraz przygotowaliśmy wiele innych niezapowiedzianych jeszcze nowości - to bardzo imponujące! [...]. Wszyscy jesteście w dobrych rękach Stephena."

Można przypuszczać, że z nadzorowaniem prac nad kolejnymi smartfonami czy tabletami pracującymi pod kontrolą systemu Windows Phone nowy szef poradzi sobie dobrze. Pytanie tylko, co dalej z marką Xbox? Nie jest tajemnicą, iż Elop nie był do tej pory jej wielkim zwolennikiem i zazwyczaj wypowiadał się na jej temat w chłodnym tonie.

W zeszłym tygodniu pojawiły się plotki, wedle których Microsoft sprzedać miałby prawa do marki Xbox koncernowi Amazon. Brzmiały one bardzo mało wiarygodnie, ale po ogłoszeniu nazwiska nowego szefa Devices and Studios niektórzy zaczynają patrzeć na te doniesienia z większym zaufaniem.

Pozostaje nam czekać na pierwsze kroki Elopa na nowym stanowisku. Zobaczymy, czy wytrzyma na nim dłużej niż poprzedniczka i co przyszłość przyniesie graczom.

Źródło: theverge, trustedreviews

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ArioX
  13
  Czyli co? Chcą sprzedać markę Xbox :)
  Pan Stephen "likwidator" Elop już się o to postara...
  • avatar
   Antiax
   8
   Jeśli to prawda to nie wróżę tej zmianie wielkiego sukcesu. Ten człowiek nie dość, że nie nadaje się do tej roli to jeszcze pewnie zmierza w kierunku odsprzedania marki Xbox, ale o tym mówiono już głośno od dłuższego czasu.
   • avatar
    Radical
    1
    Patrząc na poczynania microsoftu z xboxem w ostatnich kilku latach to mam szczerą nadzieję że sprzedadzą markę komuś kto będzie wiedział co z nią zrobić.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Co by tu jeszcze spieprzyć... :D