Przeglądarki WWW

Microsoft Edge zmierza na Xbox One

przeczytasz w 1 min.

Czy przeglądarka będzie wyglądała tak samo jak w wersji na komputery?

Microsoft Edge Xbox One

Microsoft mocno promuje nie tylko Windows 10, ale również przeglądarkę Edge. Oficjalnie potwierdzono już, że wkrótce skorzystać można będzie z niej nie tylko na komputerach, ale także na konsoli Xbox One.

Dla wtajemniczonych nie jest to szczególnie dużym zaskoczeniem. Producent od dawna zapowiada, że konsola dostanie do końca tego roku potężną aktualizację, która w pełni zintegruje ją z Windows 10. Trudno zatem, aby obyło się bez przeglądarki Edge, chociaż jednoznacznie długo tego nie wyjaśniano. Zrobił to dopiero ostatnio zespół Microsoft Edge Development.

Niestety nie zdradzono jednocześnie wielu szczegółów, a zatem nie wiemy, czy przeglądarka będzie wyglądała tak samo jak w wersji na komputery i czy zaoferuje wszystkie funkcje. Zwolennicy jej nadejścia twierdzą jednak, że gorzej niż teraz nie będzie. Trudno się z nimi nie zgodzić, zwłaszcza, że planowane jest również wsparcie dla myszek i klawiatur.

Mamy tutaj właścicieli konsoli Xbox One? Wyczekujecie nadejścia nowej przeglądarki?

Źródło: vg247, winbeta

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nullmaruzero
  1
  Obecnie to Edge można używać co najwyżej do testowania swoich stron, tak żeby dobrze się w przyszłości wyświetlała. Brak obsługi dodatków wyklucza obecnie używanie jej przeze mnie, reklamy walą drzwiami i oknami, a ja zamiaru blockera na poziomie systemu nie mam zamiaru instalować :D
  • avatar
   mikovitz
   1
   Nie czekam na przeglądarkę na Xboxa, bo konsola służy mi do grania. Do przeglądania internetu na TV w 1080p przy 42" trzeba mieć duże samozaparcie, bo piksele strasznie kłują w oczy.
   • avatar
    brendyman
    0
    Odpowiadam na pytania - 1. Tak, 2. Nie, ja czekam na kompatybilność wsteczną, nowy dashboard i kontroler elite (wszystkie jednak zapewne pojawią się razem z edge w jednym momencie - w listopadzie).