Czytniki e-booków

Microsoft: ereadery, które można połączyć

przeczytasz w 1 min.

Mimo że od dość długiego czasu nie słyszeliśmy żadnych informacji o prototypie czytnika ebooków od Microsoft, to właśnie pojawił się filmik, który jest dowodem na to że firma z Redmond nie porzuciła prac nad urządzeniem.

Prezentacja prototypu e-readera Courier, które opracowany został przez Microsoft, miała miejsce podczas odbywającej się w tym tygodniu konferencji CHI 2011 w Vancouver. Jednak to nie firma Balmera prezentowała urządzenie, a Nicholas Chen zUniwersytetu w Meryland.

Pod względem wyglądu urządzenie niczym specjalnym się nie wyróżnia, można by powiedzieć nawet że wygląda brzydko, jednak to prototyp więc ma prawo. To co najważniejsze i zarazem stanowi motor napędowy zainteresowania Courierem, to możliwość łączenia jednego e-readera Microsoft z drugim. Urządzenia możemy łączyć ze sobą za sprawą magnesów umieszczonych na krawędziach. Jednak samo fizyczne łączenie nie jest konieczne do parowania czytników, gdyż odbywa się to bezprzewodowo. Dzięki temu możemy wyświetlać dokumenty w trybie dwóch stron, tak jakbyśmy czytali zwykłą książkę. Możliwe jest również czytanie jednej strony na dwóch e-readerach, szczególnie sprawdzi się to podczas oglądania dokumentacji technicznych z rysunkami.

 

 

Urządzenia nie wymagają zatem fizycznego kontaktu do parowania, prócz tego Courier posiada ekran dotykowy, który bardzo pomaga podczas przeglądania dokumentów. Powyższy filmik pokazuje jak poprzez kliknięcie odnośnika na jednym ekranie, a następnie po dotknięciu drugiego ekranu, link otworzy się właśnie na nim. Jest to według nas całkiem ciekawe rozwiązanie. Niestety nie wiadomo czy Microsoft zamierza kiedykolwiek wypuścić czytnika Courier na rynek. Ciężko byłoby mu pokonać Kindle, gdy ten dziś jest tak tani i popularny.


Więcej o e-readerach:

Źródło: Engadget, Hot Hardware

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    W Empiku pojawilo sie kilka dobrych czytnikow za niezle pienaidze.