Ciekawostki

Dlaczego gogle Microsoft HoloLens mają ogromną szansę na sukces?

przeczytasz w 1 min.

Ogromny, globalny sukces gry Pokemon GO pokazał, że społeczeństwo jest gotowe na rzeczywistość rozszerzoną.

Gogle Microsoft HoloLens to jedno z najciekawszych rozwijanych urządzeń, o których istnieniu wiemy. To sprzęt, który łączyć ma rzeczywistość rozszerzoną z (częściowo) wirtualną i dodawać do tego jeszcze elementy interakcji. Nie wszyscy są przekonani o tym, czy projekt ten rzeczywiście ma szansę na powodzenie. Microsoft jest jednak pewny swego, a dodatkowo ostatnio utwierdziło go w tym coś jeszcze, mianowicie… Pokemon GO.

Wydawałoby się, że rok 2016 (i kolejne) należeć będzie do rzeczywistości wirtualnej. Tymczasem ogromny sukces Pokemonów pokazał, że świat wciąż nie jest chyba gotowy na zanurzenie się w zupełnie innym świecie, lecz chce wchodzić w ciekawą interakcję ze swoim otoczeniem. Jeżeli tak proste wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej, jak ma to miejsce w aplikacji mobilnej Nintendo i Niantic, zdołało zachwycić dziesiątki, jak nie setki milionów ludzi na całym świecie, to co dopiero coś takiego, jak HoloLens.

HoloLens Pokemon

„Popularność Pokemonów może przełożyć się na duże zainteresowanie goglami HoloLens” – stwierdził Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu. – „Myślę, że to fantastyczne, że tworzone są aplikacje doskonale wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną”. Dodał też, że jego zdaniem nawet gra Pokemon GO mogłaby zdecydowanie zwiększyć poziom dawania frajdy, gdyby zintegrować ją z „holograficznymi goglami”. Niemniej innych zastosowań również nie brakuje.

Jednym z pomysłów firmy Microsoft na gogle HoloLens jest wykorzystanie ich w przestrzeni publicznej, tak by zwiększały atrakcyjność zwiedzania muzeów. Innym – tak zwana Holoportacja, czyli wyższy poziom cyfrowych rozmów ze znajomymi. Wreszcie, gogle te mogą w przyszłości przynajmniej częściowo zastąpić komputery, sprawiając, że interakcja z nimi stanie się znacznie bardziej intuicyjna. Ale gdybanie zostawmy na kiedy indziej…

Źródło: Neowin

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Taa... MS zyje jednak troche w innym swiecie (albo przynajmniej jego dyrektor). Zapomina ze w przypadku Pokemon Go - podstawowe dwa czynniki , ktore zadecydowaly o jej popularnosci to po pierwsze - same pokemony - gry z pokemonami sprzedaly sie w ponad 270mln egzemplarzy - a trzeba wziac pod uwage ze w zasadzie byly ograniczone tylko do przenosnych platform Nintendo Gameboy/DS/3DS.

  Po drugie - Pokemon Go nie wymaga ZADENGO dodatkowego sprzetu (telefon ma w zasadzie kazdy) a dodatkowo jest ZA DARMO.

  Jesli MS na popularnosci Pokemon GO chce opierac prognozy sukcesu HoloLens, ktore wg. maja kosztowac 3000$ ... zycze powodzenia....
  • avatar
   Much_
   -1
   Hahahaha holo shit.... już widzę jak w tym ludzie popieprzają.... niema szans i lepiej zaczęli by robić coś pod VR a nie te ich google...
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Jak wmontują to w normalne oprawki okularów przeciwsłonecznych to mają ogromne szanse. Bo nikt nie będzie chodził z takimi goglami ocierającymi się o śmieszność.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login