Oprogramowanie

Microsoft Office 365 dostępny już w czerwcu

przeczytasz w 1 min.

Steve Ballmer po raz kolejny postanowił wyręczyć dział public relations firmy Microsoft i poinformował podczas konferencji przemysłowców w Indiach, że usługa Office 365 zostanie udostępniona jeszcze w tym miesiącu.

Do tej pory Microsoft nie podawał dokładnej daty premiery „chmurowej” wersji swojego pakietu biurowego, informując jedynie enigmatycznie, że nastąpi ona „jeszcze w tym roku”.

Office 365 ma zastąpić w ofercie firmy Microsoft pakiet Business Productivity Online Suite. Skierowany jest głównie do firm, które będą mogły z niego korzystać po opłaceniu abonamentu. Usługa łączy w sobie funkcjonalność darmowego Office Live z zaawansowanymi funkcjami aplikacjami do pracy grupowej i komunikacji, jak SharePoint Online, Exchange Online czy Lync. Wszystko to ma być dostępne z poziomu przeglądarki internetowej.
 

Microsoft Office 365

 

W chwili obecnej dostępna jest wersja beta usługi Office 365, z której korzysta ponad 100 tys. użytkowników. Program betatestów został niedawno udostępniony również dla użytkowników indywidualnych.

Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu Ballmer poinformował „oficjalnie”, że następca systemu Windows 7 trafi na rynek w przyszłym roku. Już następnego dnia firma Microsoft zaprzeczała jednak jego słowom w oficjalnym komunikacie tłumacząc, że doszło do „nieścisłości”.

Tym razem zaprzeczenie słowom szefa giganta z Redmond może być nieco trudniejsze – treść jego wystąpienia z Delhi można bowiem znaleźć na stronach Microsoftu, zaś samo sformułowanie wydaje się być dość jednoznaczne.
 

Więcej o Office 365 i Microsoft:

Źródło: ITWorld.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wszystko leci do chmur, w sumie ciekawe jak to się będzie sprawdzać, może by się tak zainteresować tą betą.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Procesory najszybsze w historii a wszystko w chmurach - co za absurd,
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    To będzie na zasadzie Google Documents? Dla wszystkich za darmo?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Skierowany jest głównie do firm, które będą mogły z niego korzystać po opłaceniu abonamentu. " Sorry już doczytałem.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Hmm, niedługo wystarczy że się kupi netbooka z dyskiem SSD 120gb i jakąś konsolę i praktycznie nic więcej do szczęście nie będzie potrzebne... Wszystko w chmurach ;|
      • avatar
       cyberant
       0
       Pewnie, jeszcze niech wszędzie będą szybkie łącza z niezłym uploadem, bo jednak wysyłać te dane jakoś trzeba. Może plik DOC za wiele nie zajmuje, ale jak już zdjęcia chcemy w chmurę wrzucić, szczególnie takie z matrycy kilkanaście MPixeli które teraz nawet w komórkach się pojawiają, to zaczyna być problem.
       • avatar
        robgrab
        0
        To będzie w HTML5 dostępne na każdej platformie czy w coś z activeX tylko na windows i IE?
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Dla firm dobre rozwiązanie... wynajmuje się serwery od MS, pracownicy dostają po netbooku. Odpada utrzymanie całego IT, serwerowni i takich tam.

         Przypomina się sytuacja przemysłu. Na początku też każdy zakład sam zapewniał sobie energię z własnych maszyn, a potem podłączył się do sieci energetycznej.