Ciekawostki

Wyszukiwarka - Microsoft chce, by była fundamentem (i ma na nią pomysł)

przeczytasz w 1 min.

Microsoft Search to wyszukiwarka, która ma potencjał, by do pewnego stopnia zmienić sposób, w jaki korzystamy z komputera z systemem Windows 10. Na czym polega ta „rewolucja”?

System Windows 10, pakiet Microsoft Office, przeglądarka Microsoft Edge i wyszukiwarka Bing – wszystkie te składniki będą mieć jeden, nowy system przeszukiwania zasobów. 

Firma Microsoft zapowiedziała nadejście nowej funkcji, która ma pozwolić użytkownikowi na łatwiejsze odnajdywanie tego, czego szuka – niezależnie od tego, czym to jest i czym się on aktualnie zajmuje. To jednolita wyszukiwarka mająca sprawiać, że przeszukiwanie zasobów pod kątem konkretnych informacji będzie szybsze i dostępne bez konieczności przerywania pracy.

Windows Search home

Nowa, lepsza wyszukiwarka wykorzysta sztuczną inteligencję, aby nie tylko udzielać bardziej precyzyjnych (to jest: spersonalizowanych) odpowiedzi, ale też rozumieć pytania wpisywane językiem naturalnym. Choć celem jest ujednolicenie, odpowiedzi będą dostosowane do konkretnych sytuacji i programów, co oznacza, że będzie to też swego rodzaju asystentka (jak „spinacz” z Office’a).

Windows Search Office

Narzędzie to powstaje z myślą przede wszystkim o użytkownikach biznesowych, ale ostatecznie skorzystają z niego wszyscy. Wyszukiwarka będzie kluczowym elementem „microsoftowego doświadczenia”…

Źródło: Microsoft, Engadget

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PITUCH1
  3
  ale bing ????? no jak chcą lepiej ?
  • avatar
   mutissj
   2
   po najnowszych updatach windows 10 problemy są z przeglądarką google chrome
   • avatar
    Tomasz Słowik
    2
    A to nie do tego miała służyć Cortana?
    • avatar
     equalypse
     1
     czy to będzie w październikowym update?
     Z newsa to nie wynika....


     Bardzo chętnie będę z tego korzystał - spinacza mi brakuje.

     Jesli to będzie obsługiwało również pliki innych programów, niż office - rewelacja, na to czekam.

     (mam zatrzęsienie nieusystematyzowanych projektów muzycznych, taki "spinacz" byłby nieoceniony).


     • avatar
      xxx.514
      0
      Microsoft Search - czyli nowa nazwa dla bzdringa. Sukces murowany, niczym przy prze-etykietowaniu IE na Edge i obcięciu części funkcjonalności. A kiedy dodadzą funkcje bezawaryjnego uruchamiania systemu, tudzież drastyczną redukcje problemów po każdej aktualizacji?
      • avatar
       zuzannator
       0
       Kolejne gówno. Do tej pory jak nie wpiszę w poprawnej kolejności "microsoft SQL..." to mi konsoli SQLa za kuta nie znajdzie. Spróbujcie samo SQL, albo Management... wszelkie gówno się pojawia tylko nie SSMS!
       Używanie lupki MSa jest jak wróżenie z fusów. Więc jak piszecie mi o nowej potencjalnie rewolucyjnej technologi to faktycznie widzę tu zadatki na progres, teraz będzie to:
       WYROCZNIA DELFICKA
       • avatar
        forerun668
        0
        najszybsze wyszukiwanie pod windą to: win + r , cmd.exe , enter, dir *coszukamy* /s , enter . Szybsze to jest od totala a o tym indeksującym pseudo czymś to już wogóle nie ma co wspominiać.
        • avatar
         tarzinio
         0
         Powiem tak, a na co to komu. Niech najpierw dopracują system bo jak na razie jest coraz gorzej.