Aplikacje mobilne

Spotkanie w Microsoft Teams na ekranie samochodu? Niegdyś abstrakcja, teraz rzeczywistość

przeczytasz w 1 min.

Jeśli kiedykolwiek myśleliście o uczestniczeniu w spotkaniu na Teams podczas podróży samochodem - to właśnie staje się to możliwe. Microsoft planuje wdrożyć Teams do Apple CarPlay.

Microsoft Teams w Apple CarPlay już wkrótce

Praca w trybie zdalnym i hybrydowym przez ostatnie miesiące stała się dla wielu codziennością. Nic zatem dziwnego, że producenci wszelkiego rodzaju oprogramowania prześcigają się w projektowaniu rozwiązań, które mają pomóc w pracy poza biurem.

Microsoft poszedł o krok dalej i… wchodzi do naszych samochodów.

Aplikacja do wideokonferencjikomunikator Teams od niedawna jest dostępny w Android Auto. Teraz planowane jest jej wdrożenie w Apple CarPlay. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’ów już wkrótce będą mogli brać udział w spotkaniach wprost z ekranu samochodu.

Microsoft Teams w Apple CarPlay Tak będzie wyglądać trwające spotkanie w Microsoft Teams na Apple CarPlay

Oprócz uczestniczenia w spotkaniach, Microsoft Teams w CarPlay umożliwi wyświetlanie kalendarza nadchodzących spotkań, a także zapraszanie osób do rozmów. Udostępnianie wideo niestety nie będzie możliwe.

Microsoft zadbał także o kwestie bezpieczeństwa, które na drodze są wyjątkowo ważne. Przychodzące połączenia będzie można odebrać głosowo (przy użyciu Siri lub Asystenta Google w zależności od platformy), natomiast wiadomości tekstowe zostaną odczytane głosowo przez system.

Będziecie korzystać z Microsoft Teams przez Apple CarPlay? A może już mieliście okazję brać udział w spotkaniu bezpośrednio z samochodu przez Android Auto? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: 9to5Mac.com

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Aquagen
  6
  Chyba tylko po to, żeby było więcej wypadków :-/
  • avatar
   Ad_Lou
   5
   jeszcze tego brakuje, żeby nawet w aucie zawracali dupę
   • avatar
    audica
    4
    ja juz od wielu miesiecy z teamsa w vw korzystam
    • avatar
     Pajace
     2
     Tak, kolejny świetny pomysł Microsoftu który napisze 7 osób w miesiąc, wyjdzie za 2, a działać poprawnie nie będzie nigdy. O wygodzie i intuicyjności nie wspominając, bo znając produkty Microsoftu i tego będzie trzeba się godzinami "uczyć" obsługi osobno.
     • avatar
      energysnakePL
      2
      Co za debilny pomysł...
      • avatar
       Fonzi29
       -1
       Ojej, wzruszyłem się. Natomiast problem wyru..ania przez x-kom klientów poprzez proponowania im słabszych kart graficznych pozostaje bez echa przez wasz "obiektywny" portal? Trzymać tak dalej
       • avatar
        piomiq
        0
        To jakiś niezbyt mądry pomysł.
        Po co kolejny rozpraszacz dla kierowcy?

        Zapewne wielki Microsoft miał ten wspaniały pomysł w ramach rozpowszechniania swoje 'najlepszego' komunikatora.