Gry

Microsoft zablokował gracza za Fort Gay

przeczytasz w 1 min.

Do zabawnej - choć z pewnością nie dla mieszkańca amerykańskiej miejscowości Fort Gay - sytuacji doszło ostatnio w usłudze Xbox Live.

 Warto przeczytać:
 

Jedna z podstawowych zasad Microsoftu jest nieeksponowanie swojej seksualności w ramach usługi łączącej posiadaczy konsoli Xbox 360. To dobry układ - wszyscy bawią się razem, niezależnie od tego jakiego są wyznania, rasy czy orientacji seksualnej. Firma prosi, by o tym nie rozmawiać i się tym nie afiszować, a wszelkie przejawy takiej aktywności po prostu blokuje.

I kiedy jeden z amerykańskich graczy w miejscu pochodzenia wpisał miejscowość Fort Gay, admini usługi Xbox Live uznali to właśnie za próbę przemycenia swojej homoseksualnej orientacji, blokując nieszczęśnikowi konto. On sam próbował wyjaśnić, że taka miejscowość naprawdę istnieje. Co więcej, do pomocy włączył się nawet lokalny burmistrz!

Początkowo administracjia Xbox Live nie chciała uwierzyć w fakt istnienia niewielkiego (800 obywateli) miasteczka, następnie argumentowali, że z powodu tego typu nazwy proszą o niewpisywanie miejsca zamieszkania przez pechowego gracza. Ostatecznie sprawę rozwiązał dopiero szef administracji Xboksa, który za całe zamieszanie przeprosił, a swoim podwładnym moderatorom - zapewne - porządnie zmył głowę.

Źródło: Eurogamer

Polecamy artykuły:
Proste Eyefinity - Sapphire Radeon HD 5770 Flex Twoja pamięć podręczna - test 15 pendrive'ówInternetowi terroryści

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  d i l
  0
  Co za w*ł dał taką nazwę miastu ;p
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Fort Cock.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dość ciekawa nazwa, nigdy bym nie pomyślał że istnieje takie miasto.
    • avatar
     XaRaDaS
     0
     A ja na miejscu tego kolesia, co mu zablokowali konto, pozwałbym M$ do sądu o zniesławienie i pewnie w USA bym wygrał i teraz bym pierdział w stołek siedząc i grając, bo kasa na koncie. Pewnie z parę baniek by mi przyznali, ale że to durny amerykaniec to nawet o tym nie pomyślał, a i jeszcze durny burmistrz, bo powinien go uświadomić o tym :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      rozwala mnie jak czytam "durny Amerykanin, durny Irlandczyk czy jaka kolwiek inna nacja"!! świadczy to tylko źle o piszącym bo tak na prawdę pewnie nie miał styczności z większą grupa danej nacji ale po jednym artykule już wie o nich wszystko!! ignorancja i tyle.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jak dla mnie prośba o "nie wpisywanie nazwy miasta" w usłudze MS to już totalna przesada z tzw. poprawnością polityczną.
       Nie chcą sie afiszować z seksualnością, rasą, etc.? Chwała im za to, gracz graczowi przeca równy.
       Ale unikanie takich wyrazów (nawet używanych w zupełnie innym kontekście), to już przesada i dziecinada.

       False and homosexual.
       • avatar
        shamoth
        0
        Im gay but hetero ;]