Telefony

MID-y i smartphone'y LG z platformą Moorestown

przeczytasz w 1 min.

Przenośne urządzenia LG mają być pierwszymi na rynku, które będą oparte na intelowskiej platformie o roboczej nazwie Moorestown.

Rynek smartphone'ów ma się bardzo dobrze. Odnotowywany jest duży wzrost, w przeciwieństwie do innych segmentów dotyczących telefonów komórkowych. Rośnie sprzedaż tych urządzeń, a klienci coraz częściej szukają modeli oferujących jeszcze więcej funkcji i udogodnień, z których będą mogli korzystać każdego dnia.

Korporacje LG i Intel poinformowały o rozpoczęciu współpracy. W 2010 r. na rynku mają pojawić się MID-y i smartphone'y LG, które będą korzystać z platformy Intel Moorestown. W skład platformy ma wchodzić 45-nanometrowy procesor, układ graficzny, kontroler pamięci, jak i technologia kodowania/dekodowania wideo. Ponadto urządzenia LG mają być wyposażone w interfejs o roboczej nazwie Langwell, dzięki któremu będą mogły współpracować z wieloma innymi sprzętami i rozwiązaniami.

Intel i LG dyskutowali o opracowywanych urządzeniach na Mobile World Congress, informując jednocześnie, że nowości nie należy oczekiwać wcześniej niż na początku przyszłego roku. Co więcej, Intel napotka na rynku smartphone'ów potężnego rywala. Nie od dziś wiadomo bowiem, że segment tych telefonów zdominowany jest przez procesory ARM, co zauważa zagraniczny serwis DailyTech.com. Jedną z głównych zalet urządzeń wykorzystujących układy ARM jest fakt, że zużywają mniej energii elektrycznej (przynajmniej obecnie).

EWeek donosi z kolei, że pomimo wielu wyzwań, Intel ma ogromne szanse na odniesienie sukcesu na rynku MID-ów i smartphone'ów. Koncern ma bowiem mnóstwo pieniędzy do wydania na marketing - dysponuje sumami wyższymi od swoich rywali. Nie brakuje mu także specjalistów zajmujących się mobilnymi sprzętami, jak i analityków prowadzących odpowiednie badania. Dlatego Intela na pewno nie należy lekceważyć.

LG wyjawiło, że produkty oparte na platformie Moorestown będą pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Moblin, przygotowywanego przez Intela. Moblin ma opierać się na Linuksie i oferować znakomitą współpracę, jeśli chodzi o platformę Moorestown.

Źródło: DailyTech.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!