Aplikacje mobilne

Facebook w wersji na Androida wreszcie doczeka się ciemnego motywu

przeczytasz w 1 min.

Chociaż ma swoich przeciwników, nieustannie może liczyć również na miliony sympatyków. Facebook, bo o nim mowa, systematycznie przechodzi zmiany. Wkrótce powinni przekonać się o tym preferujący korzystanie z portalu na smartfonach.

Mobilny Facebook z ciemnym motywem. Oto jak będzie wyglądał

I tym razem mowa o zmianach, które większość użytkowników powinna przyjąć z uśmiechem. Mowa bowiem o ciemnym motywie, na którego w przypadku wersji na Google Android oczekiwanie mocno się przeciąga. Wiele wskazuje jednak na to, że prace wreszcie zmierzają ku końcowi.

Wybrani użytkownicy otrzymali możliwość testowania aplikacji wzbogaconej o omawiany element. Redakcja 9to5google zamieściła w sieci kilka screenów, które pozwalają przyjrzeć się mobilnemu Facebookowi z ciemnym motywem. Nie ma tu rzecz jasna niczego rewolucyjnego, ważniejsze są sugestie, iż wszystko wydaje się odpowiednio dopracowane i działa poprawnie. Co również nie zaskakuje, ciemny motyw można aktywować ręcznie lub skorzystać z opcji automatycznego przełączania (na podstawie ustawień systemowych).

Facebook już wcześniej wprowadził tryb ciemny w innych aplikacjach

Można powiedzieć, iż Facebook zostawił sobie główną mobilną aplikację na deser. Z nieujawnianych powodów ciemny motyw wcześniej pojawił się w jego innych aplikacjach (chociażby Messenger czy WhatsApp), jak również w przypadku Facebooka na PC. Nie da się przewidzieć, kiedy ciemny motyw w aplikacji na Androida będzie dostępny dla wszystkich. Jak każde zmiany tak i ta wdrażana będzie bowiem stopniowo.

Jednocześnie w tej samej aplikacji pojawić powinny się inne nowości. Trwają pracę nad narzędziem do śledzenia nowych przypadków koronawirusa w okolicy użytkownika oraz odświeżeniem zakładki Time on Facebook (wyglądu interfejsu, bez dodatkowych funkcji).

Źródło: 9to5google

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Barubar24
  -1
  wersja lite ma ciemny motyw od dawna.
  • avatar
   Grundi
   -2
   wow?
   • avatar
    PL_SBX
    0
    A może niech tak łaskawie zajmą się optymalizacją działania w tle. Aktualnie używanie ich pełnej aplikacji jest koszmarem dla baterii.
    • avatar
     ECRYGIGS
     0
     Ostatnio nie wiedziałem co mi tak zamula Samsung Galaxy tab s10.5 lte ( nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych i paru aplikacji). Po pewnym czasie odkryłem, że to właśnie aplikacja Facebook i Messenger załatwiły mi tablet. Facebook z wersji na wersje jest coraz bardziej zasobożerny nie nadający się do użytku w starszym sprzęcie. Tablet służy mi czasami do podróży np. Netflix itp.