Internet

Mobilny internet 4G w Polsce?

przeczytasz w 1 min.

Już wkrótce Polacy będą mogli korzystać z szybkiego bezprzewodowego internetu czwartej generacji. Urząd Komunikacji Elektronicznej w tym roku rozpisze przetarg na nowe częstotliwości radiowe. Dzięki nim zwycięski operator będzie mógł oferować naprawdę szybką transmisję danych.

"Dziś operatorzy często mówią o szybkościach do 7,2 Mb/s, ale to najczęściej tylko teoria. Zwycięzca przetargu na nowe częstotliwości będzie mógł zagwarantować taką szybkość - mówi Gazecie Wyborczej Anna Streżyńska, szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej."

Przetarg na mobilny internet czwartej generacji, szybszej od 3G, zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. UKE zapowiada, że może wyłonić jednego lub dwóch operatorów. Szefowa urzędu liczy na zagraniczne firmy, nieobecne jeszcze na polskim, które będą chciały w pełni wykorzystać możliwości oferowanego pasma.

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gothar
  0
  i bardzo dobrze będzie większą konkurencja i tansze ceny na szybszym 4G niż na tych naszych podwórkowych szmaciankach, to i oni będą musieli w końcu zejść z cen kosmicznych za to badziewie
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   mam tego neta 3,6Mb/s (radiowka), max transfer ok 300Kb/s, a o pingu juz nie wspominam :p
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    300Kb/s? Chyba raczej 300KB/s czyli 300 kiloBAJTÓW na sekunde. A lacze masz o predkosci 3600 kiloBITÓW na sekunde (czyli teoretyczna max. przepustowość wynosi 450 kilobajtów na sekunde. Ludzie, nauczcie sie odrozniac te dwie wartosci. A co do pingow, to radiowki niestety chyba predko nie dorownaja tradycyjnym laczom. Zobaczymy jak bedzie z tym 4G...