Ciekawostki

NFT w Minecrafcie? Mojang podejmuje decyzję

przeczytasz w 1 min.

Firma Mojang, twórca jednej z najpopularniejszych gier na świecie, stwierdziła stanowczo, że w Minecrafcie nie pojawi się NFT. W oficjalnym wpisie blogu tłumaczy swoją decyzję.

Mojang nie chce psuć gry ani społeczności

Jak gracze reagują na wieści o NFT widać było między innymi w licznych głosach krytyki na temat platformy Ubisoftu do kupowania tokenów. Mimo rosnącej popularności technologii Blockchain, nie wszyscy decydują się na jej wdrożenie. Tak jest w przypadku firmy Mojang.

Twórcy podzielili się swoim poglądem na temat integracji NFT z Minecraftem i uznali, że generalnie nie jest to coś, co zamierzają wspierać. Mojang chce zapewnić graczom bezpieczne i kompleksowe wrażenia, a w tym przeszkadzać może Blockchain:

Wszyscy gracze powinni mieć dostęp do tych samych funkcji. Mamy te zasady, aby zapewnić, że Minecraft pozostanie społecznością, w której każdy ma dostęp do tej samej zawartości. Jednak NFT mogą tworzyć modele niedoboru i wykluczenia, które są sprzeczne z naszymi wytycznymi i duchem Minecrafta.

Jak kontynuują w swoim wpisie twórcy, każde z zastosowań NFT w Minecraft tworzy własność cyfrową, która oparta jest na niedostatku oraz wykluczeniu, co nie jest zgodne z wartościami firmy:

Spekulacyjna mentalność cenowa i inwestycyjna wokół NFT odwraca uwagę od grania i zachęca do spekulacji, co naszym zdaniem jest niezgodne z długoterminową radością i sukcesem naszych graczy.

Na ten moment NFT w Minecrafcie nie będzie

Aby zapewnić graczom odpowiednie wrażenia z gry, twórcy uznali, że technologia Blockchain nie może być integrowane z aplikacjami klienckimi oraz serwerowymi Minecrafta, ani nie może być wykorzystywane do tworzenia NFT powiązanych z jakąkolwiek zawartością w grze. Firma zapowiada, że będzie obserwować, jak NFT ewoluuje w czasie, jednak na ten moment nie ma w planach wdrożenia tej technologii.

Źródło: minecraft.net

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cezarr
  0
  "Jednak NFT mogą tworzyć modele niedoboru i wykluczenia (...)" - o co chodzi? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale do blockchainu każdy ma dostęp i nikt nie jest tam banowany. Jeśli chodzi o niedobór - co mają na myśli? Maksymalna liczba NFT na kontrakcie to 2**256-1, czyli... 115792089237316195423570985008687907853269984665640564039457584007913129639935 NFT... Jeśli o to im chodzi to rozumiem, że za mała liczba przedmiotów? :D
  • avatar
   Marucins
   0
   NFT?
   Co to za rak!?
   Po kiego ten s*f wprowadzać do gier? Jakie to niby ma mieć zastosowanie?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    te modele wykluczenia w końcu polegałyby na tym, że kupujesz za NFT jakiś niezniszczalny toporek, którego też nie da się ci odebrać. w końcu dojdzie do modelu Pay2Win, co w samych założeniach jest bez sensu. tak wiem, w minecraft nie ma czegoś takiego jak ostateczna wygrana, ale tu chodzi o małe wygarne typu łatwiejszy dostęp do zasobów, czy znacznie większe szanse na wygraną potyczkę z ludzkim przeciwnikiem.

    w tym przypadku wielkie brawa dla microsoftu, bo to w sumie on jest właścicielem minecrafta, i tak już zostanie.

    ale NFT mogłoby się przydać w branży gier do czegoś innego. bo niby czemu nie miałoby być możliwości kupowania gry jako NFT ? a później jeśli zechcę to możliwość odsprzedaży komuś innemu po cenie rynkowej jak mi się gra znudzi?

    ale nie liczmy na ten model. producenci zrobili wszystko co się da, aby gier nie dało się odsprzedać, bo kupujemy obecnie bezterminowe wypożyczenie, bez względu na platformę. załączony nośnik jest obecnie jedynie pomocą w instalacji gry.
    • avatar
     PerfectDAY
     0
     Podziwiam zdrowe podejście. Niewiele firm rezygnuje z kasy na rzecz graczy.