Tablety

Monopol na użycie indukcji elektromagnetycznej w tabletach przełamany

przeczytasz w 1 min.

Firma PENTAGRAM wprowadza nowy, profesjonalny tablet graficzny  - Virtuoso. PENTAGRAM jako pierwszy przełamuje monopol Wacoma na wykorzystanie indukcji elektromagnetycznej w tabletach graficznych.  Po raz pierwszy niezależny producent oferuje tablet z bezbateryjnym piórkiem.

PENTAGRAM Virtuoso przeznaczony jest dla profesjonalnych zastosowań graficznych. Dla artystów, grafików, specjalistów DTP, którzy potrzebują precyzyjnego narzędzia, nieograniczającego ich kreatywności i umiejętności. Świetnie sprawdza się w tworzeniu grafiki, ilustracji, malowaniu, projektowaniu 3D, edycji zdjęć, skanów.

Powierzchnia tabletu 225 x 169 mm (większa niż format A5), wykrywając nachylenie piórka, pozwala odwzorować pracę takich narzędzi, jak airbrush i pędzel. 1024 poziomów nacisku oddaje grubość linii i intensywność barw, dzięki czemu rysuje się tak naturalnie, jak ołówkiem na kartce papieru. Piórko jest świetnie wyważone, bardzo dobrze leży w dłoni, co znacznie zwiększa komfort pracy. Do piórka dodano pięć zapasowych plastikowych „rysików”, bo podczas intensywnej pracy końcówki mogą się zetrzeć.

Tablet Virtuoso ma wysoką rozdzielczość - 5080 lpi. Przy szybkości odczytu ruchu piórka 220 punktów na sekundę i dokładności 0,1 mm oznacza to możliwość rysowania szybkimi naturalnymi ruchami bez "przeskoków" i zniekształceń, dzięki czemu linie i kształty odwzorowane są idealnie.

Cztery programowalne dotykowe przyciski pozwalają na szybki dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji. Dotykowy pasek obok powierzchni roboczej może służyć jako scroll lub zoom, w zależności od używanej aplikacji. Instalacja tabletu jest prosta i szybka. Dzięki dołączonym sterownikom jest kompatybilny z wieloma programami graficznymi zainstalowanymi w systemie. Virtuoso jest kompatybilny z: Windows 2000/XP/Vista oraz  MacOS X.

Virtuoso ma stylowy design, zgrabny niski profil, wykonany jest z dobrej jakości materiałów, wszystkie elementy tworzą spójną i elegancką całość. Tablet jest pod każdym względem świetnie dopracowany. Producent jest pewien wysokiej jakości swojego tabletu, dlatego proponuje zakup Virtuoso na próbę, a jeśli klient nie będzie zadowolony może w ciągu miesiąca tablet oddać, a firma zwróci pieniądze. PENTAGRAM oferuje tablet w cenie 699 zł.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wszystko fajnie tylko że jedynie jakies przeprowadzone testy przekonałyby mnie do zakupu pentagrama, Wacom juz niestety jest sprawdzoną marką a poprzednie modele pentagrama na forach raczej nie sa chwalone.
  • avatar
   kobold
   0
   Zgadza się. Test (rzetelny) rozwiał by wątpliwości.
   Choć dane techniczne przemawiają na korzyść Pantagrama - trudno mi jakoś uwierzyć, aby mógł konkurować z produktami Wacom-a.

   Porównując go do Bamboo Fun (bo do Intuosa nie wypada):
   - format minimalnie większy ma Virtuoso
   - rozdzielczość i prędkość odczytu pozycji piórka - Pentagram górą
   - jakość wykonania Virtuoso gorsza (sugeruję się zdjęciami)
   - cena również mało atrakcyjna (Bamboo Fun da się kupić w okolicach 700 zł).
   Gdyby produkt Pentagrama był tańszy od "porównywalnego" modelu konkurencji..., ale nie jest...
   Produkt prosi się o test i mam nadzieję, że Benchmark przetestuje go jako pierwszy :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Zdjęcie nie oddaje wszystkiego miałem możliwość zakupu tego tabletu i przedwczoraj to zrobiłem i odczucia związane z tym co jest faktycznie w środku są inne w stosunku do tego co na tym zdjęciu faktycznie widać. Po pierwsze nie widać za bardzo panelu dotykowego (4 przyciski dotykowe + scroll/zoom) a co gorsze na odległośc nie da się sprawdzić jak działa - pisanie, że czegoś nie można porównać z Intuose bez kontaktu z urządzeniem jest trochę na wyrost, a dlaczego? nie bo cena jest niższa, czemu nie wypada hmmm chyba nie warto na ten temat się rozpisywać.
    Porównując trzy modele:
    Bamboo Fun Medium (domyślam się ze o ten chodziło)
    aktywny obszar - 217 mm x 135 mm
    rozdzielczość - 2540 dpi (0,01 mm na punkt)
    dokładność - nn
    maksymalna częstość próbkowania - 133 pps
    przyciski funkcyjne - 4
    scroll/zoom - pierscień
    piórko przyciski - 2
    Intuos
    aktywny obszar - 203 x 152 mm
    rozdzielczość - 5080 lpi (0,005 mm nap)
    dokładność - 0,25 mm
    maksymalna częstość próbkowania - 200 pps
    przyciski funkcyjne - 8
    scroll/zoom - 2
    piórko przyciki - 2
    Virtuoso
    aktywny obszar - 225 x 169 mm
    rozdzielczość - 5080 lpi (0,005 mm na punkt)
    dokładność - 0,1 mm
    maksymalna częstość próbkowania - 220 pps
    przyciski funkcyjne - 4
    scroll/zoom - 1
    piórko przyciski - 1
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Myślę, że Pentagram idzie w dobrym kierunku, jeżeli chodzi o nowe modele, zmiany było widać już od modelu Titan a Virtuoso jest zdecydowanie lepszy. Plusy to na pewno powierzchnia, po której przesuwa się piórko, jest podobna do tej w Intuos'e, zbliżona do naturalnego materiału, po której rysujemy, stawia opór ale nie blokuje ruchu. Kolejny to jakość wykonania oglądałem i macałem w sklepie przed zakupem i ten tablet Pentagrama niczym nie odbiega od Intuos'a (proponuje obejrzeć czy tam kupić jak jest w tej notce i przetestować we własnym zakresie i potem wyciągać wnioski) - moge powiedzieć, że spasowanie obudowy dokładniejsze, Bamboo też miałem w rękach i nie wiem dlaczego ma być gorsze wykonanie - chyba tylko dlatego że plastik w Bamboo jest innej jakości - szorstki a powierzchnia aktywna stawia taki opór jakby się rysowało po bardzo bardzo szorstkim papierze. Mankament to brak gumki w piórko, ale jest ona przypisana i zdefiniowana pod jeden z klawiszy wieć da się przeżyć. O parametrach nie piszę bo widać jakie są.

     Cena fajna i przystępna na stronie pentagram.pl jest on w sugerowanej cenie 699 zł br, ale na allegro hmm cennka jeszcze lepsza i można znaleźć za ok. 550 zł. Wiec jest niższa niż w Bamboo Fun A5 a tym bardzie w Intuos'e. Warto kupić (skoro można zwrócić) żeby się przekonać osobiście a nie tylko sugerować opiniami innych. ja jestem zadowolony a to że nie ma nazwy Wacom to trudno czasem coś innego też może być dobre. Idę testować dalej...
     • avatar
      kobold
      0
      Testujcie testujcie, chętnie poczytam opinie.
      Praca na Intuos A3 nieco wypacza psychikę, więc wybaczcie mój sceptycyzm względem Virtuoso.
      Od dawna przymierzam się do kupna czegoś do domku i nie wykluczam nowego modelu Pentagrama...