Smartfony

Moto X Play nie dostanie Androida 7.0, ale nie jest to powód do zmartwień

przeczytasz w 1 min.

Właściciele Moto X Play mogą liczyć na aktualizację. Producent zdecydował się jednak na mały przeskok.

Lenovo rozpoczęło już proces wdrażania Androida 7.0 na swoje smartfony, rozpoczynając oczywiście od flagowych modeli Moto Z. Aktualizacji wyglądają jednak także właściciele nieco starszych urządzeń i jeśli zaliczacie się do grona właścicieli Moto X Play to mamy wartą odnotowania informację.

Wygląda bowiem na to, że wbrew wcześniejszym deklaracjom model ten nie dostanie Androida 7.0. Jednocześnie od razu zaznaczyć trzeba, że nie jest to powód do zmartwień. Producent nie zamierza bowiem rezygnować z aktualizacji, a jedynie pominąć Androida 7.0 na rzecz Androida 7.1. Właśnie ta wersja systemu jest obecnie na Moto X Play testowana, co potwierdzają zapisy z programu GFXBench.

Moto X Play Android 7.1

Trudno mówić o większym zaskoczeniu, producenci coraz częściej decydują się na podobną praktykę. Nie nadążają najwidoczniej za tempem, w jakim Google wydaje kolejne wersje systemu.

Kiedy aktualizacja będzie wdrażana? Tu mamy dobre wieści. Chociaż spotkać możecie się z informacjami sugerującymi konieczność czekania do przyszłego roku, Android 7.1 pojawić ma się na Moto X Play jeszcze w grudniu. Ujawniono to na profilu Lenovo Moto w jednym z portali społecznościowych.

Źródło: androidheadlines, news.liveurlifehere

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dariusz666
  2
  Co za click bait.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   facebook.com/lenovomotopl/posts/1409611072402567
   • avatar
    Balrogos
    0
    A czym sie roznia te androidy 7.0 do 7.1? ja mam telefon z 6.0 myslem ze android 6 obejmuje wszystko po kropce