Przeglądarki WWW

Mozilla przygotowuje nowy Tryb Prywatny dla przeglądarki Firefox

przeczytasz w 1 min.

Prywatność użytkowników ma być bardziej chroniona.

Mozilla nowy Tryb Prywatny dla przeglądarki Firefox

Firefox zdawał się swojego czasu nie mieć konkurencji, ale ostatnio spora część użytkowników przesiadła się na konkurencyjne przeglądarki. Chyba z tego powodu Mozilla zaczyna wykazywać większą aktywność i zapowiada kolejne nowości. Jedną z nich ma być podrasowany Tryb Prywatny.

Jego istnienie, a także zasada działania nie stanowią dla nikogo większej zagadki. Funkcja ta pozwala przeglądać strony internetowe i jednocześnie nie pozostawiać po tym śladów (bez zapisywania informacji o odwiedzanych witrynach). Zdaniem producenta to już zdecydowanie za mało i dlatego też Tryb Prywatny zostanie rozbudowany.

„Nasza hipoteza jest taka, że ​​po otwarciu okna prywatnego Firefox wysyłasz jasny sygnał, że chcesz mieć większą kontrolę nad prywatnością niż to, co obecnie przeglądarki oferują.”

Producent chce, aby jednocześnie uniemożliwić śledzenie aktywności użytkownika. Obecnie skrypty są w stanie sprawdzić odwiedzane strony, co widać chociażby po dostosowanych pod tym kątem reklamach.

Firefox Tryb Prywatny

Testy już trwają. Jeśli wypadną pozytywnie to nowy Tryb Prywatny może wkrótce wyjść poza Firefox Developer Edition i trafić do podstawowej wersji przeglądarki.

Źródło: idigitaltimes, techcrunch

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  maksimum
  4
  ale przeciez od dawna jest bardzo skuteczna modyfikacja na firefoxa - tor browser :p
  • avatar
   wdowa94
   -1
   Fajnie jakby w końcu html5 zadziałał na ich przeglądarce...
   • avatar
    Kenjiro
    0
    Uhum. A Electrolysis ciągle w powijakach i nie zanosi się na stabilizację w tym roku.