Przeglądarki WWW

Mozilla wycofuje się z emisji reklam w Firefoksie

przeczytasz w 1 min.

Nadchodzi wymiana reklam na treści sponsorowane?

W lutym informowaliśmy, że Mozilla planuje wprowadzić odporną na blokowanie emisję reklam na stronie startowej Firefoxa. W ostatnich dniach pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym Mozilla wycofuje się z projektu, uzasadniając swoją decyzję informacją zwrotną od użytkowników, którzy bardzo negatywnie odnieśli się do tego pomysłu.

Wiele osób z naszej społeczności miało trudności z tą decyzją i wyraziła obawy, że zamienimy Firefoxa w zbiór logotypów sprzedawanych tym, którzy dadzą nam najwięcej pieniędzy, bez kontroli ze strony użytkownika i bez realnej dla niego korzyści. Nie tym się zajmujemy w Mozilli – oświadczył Johnathan Nightingale, wiceprezes działu Firefoxa w Mozilli.

Nightingale potwierdził jednocześnie, że Mozilla nadal będzie pracować nad widokiem nowej karty  w przeglądarce. Prace te mają obejmować między innymi prezentowanie „użytecznych witryn, jako propozycje dla użytkowników”. Zaznaczył jednak, że witryny nie będą materiałami kupionymi od reklamodawców. Czyżby zamiast reklam miały pojawić się treści sponsorowane?

Źródło: Mozilla

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Precz z reklamami, Adblock RULEZ.
  • avatar
   Atak-Snajpera
   4
   Polecam również doinstalować do AdBlocka

   https://adblockplus.org/en/elemhidehelper

   To pozwoli wam w szybki i prosty sposób schować ten marudzący komunikat na benchmarku mówiący o wyłączeniu adblocka.
   • avatar
    Lonnger
    3
    Jakoś taka forma reklamy jak na screenie mnie jakoś szczególnie nie razi. Cóż... Firma po ataku homoterrorystów sporo straciła i teraz musi w jakiś sposób odzyskać część zysków, by móc funkcjonować.

    Wszystko w granicach rozsądku. Nawet na benchmarku są reklamy, jednak tą stronę da się przeglądać bez dodatków. W niektóre miejsca w internecie lepiej się nie zapuszczać bez dodatków, bo nie da się funkcjonować na stronie.
    • avatar
     carl22
     3
     Czuje się jakbym był ostatnia osobą na świecie która nie korzysta z ADB....I niedługo zaczne. Rozumiem że dzięki reklamom jest hajs dla serwisów ale.....obecnie reklamy są tak nachalne że nie da sie swobodnie przeglądać internetu. Problemem jest brak umiaru i z tego powodu mam już dość bo co raz trudniej jest swobodnie poruszać się po internecie. Tym bardziej że są teraz reklamy tak zrobione by często przez przypadek w nie klikać.
     • avatar
      rexio22
      2
      Kto w dzisiejszym świecie nie korzysta z ABP ?
      • avatar
       popo601
       1
       W dzisiejszych czasach jesteśmy wręcz zalewani reklamami dosłownie wszędzie, ja rozumiem że sporo serwisów się z tego utrzymuje itd. ale bez przesady są pewne granie albo właśnie ADB
       • avatar
        piccardo
        0
        Bla bla bla sztuczne obejście efekt ten sam tyle że inaczej się teraz nazywa.
        • avatar
         NewUnnamedUser
         0
         Ja osobiście polecam Ad muncher. Blokuje wszystkie śmieci w FF, Chrome, Operze, IE i innych przeglądarkach, oraz komunikatorach, poza tym można go dostosować i dodać, lub usunąć blokowane elementy. Usuwa reklamy (te na początku docelowego nagrania wideo) na YT. Ma często aktualizowane bazy i działa zawsze bezproblemowo. Osobiście używam od ładny kilku lat i zawsze na świeży system, od razu pierwsze co instaluje to Ad muncher. Program jest bardzo tani, z dożywotnia aktualizacją. Kosztuje z tego co się orientuję ok. 30 zł, a jeśli ktoś chce przetestować sobie, to na pewno znajdzie gdzieś z witaminą. Szczerze polecam. Tak na marginesie, kiedy wyłączy się blokowanie w Ad muncher (lub korzysta z "internetu" u kogoś, kto z takich dobrodziejstw jak ADB, czy właśnie Ad muncher nie korzysta) po włączeniu przeglądarki można przeżyć szok. Na jednym z głównych polskich portali informacyjnych, po prostu zostałem zbombardowany reklamami różnego typu. Reklamy po obu stronach na całej długości strony głównej, między informacjami, latające, u góry i na dole,zawijane na narożnikach, wyskakujące dodatkowo z każdej strony, gdy tylko zbliżasz kursor myszki, uciekające reklamy, reklamy czasowe których oczywiście nie można zamknąć... to jest jakaś paranoja.