Laptopy

MSI GS30 Shadow z cieńszą stacją dokującą

przeczytasz w 1 min.

Nowa stacja dokująca jest nie tylko cieńsza i lepiej wygląda, ale też nie ogranicza możliwości laptopa GS30 Shadow.

MSI GS30 Shadow laptop

Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować kompaktowego laptopa MSI GS30 Shadow, którego można podłączyć do stacji dokującej z wydajną, desktopową kartą graficzną.

Niestety, oprócz zapewnienia większej wydajności graficznej, jednocześnie była ona też dosyć pokaźna, a przy tym ograniczała możliwość korzystania z ekranu i nie wyglądała zbyt efektownie. Producent opracował zatem jego udoskonaloną wersję.

Nowy GS30 Shadow wygląda bardzo podobnie do pierwowzoru. Nadal mamy do czynienia z 13,3-calowym, matowym ekranem o rozdzielczości Full HD i metalową obudową o efektownym, aczkolwiek stonowanym wzornictwie.

MSI GS30 Shadow laptop

Laptop bazuje na 4-rdzeniowym procesorze Intel Core i7 5-tej generacji „Broadwell” ze zintegrowaną grafiką Iris Pro 6200 i ma do dyspozycji nawet 16 GB pamięci RAM oraz macierz Super RAID składającą się z dwóch wydajnych dysków SSD. Całość działa pod obsługą systemu Windows 10.

MSI GS30 Shadow laptop

Stacja dokująca jest dużo cieńsza (42-109 mm), przez co bardziej przypomina pokaźną podkładkę chłodzącą i nie ogranicza funkcjonalności laptopa. Nie bez znaczenia jest też efektowniejsze wzornictwo.

Źródło: inf. własna

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  I jak na to że ma właśnie 13,3 Cala i jest FHD to będzie kosztował jakies 4 tysiące w podstawce a z SSD chociażby w RAID po 256GB bedzie kosztował 5 tysiecy. A gdzie do tego stacja dokująca ? Za te pieniądze można złożyć dobry komputer, a jeśli ktoś uprze się na laptopa to kupić coś innego, co nie będzie służyło do gier. Bo według mnie tak właśnie jest.
  Ale to tylko moja skromna opinia, mimo to laptop prezentuje się doskonale jak każdy z serii G, chociaż GS60 czyli nasz Duszek, jest dość uciążliwy pod względem wymiany pamięci ram ;)
  • avatar
   MarvetickX
   0
   Cena za poprzednią wersję to 10 tys. PLN więc ten tańszy nie bedzie ;D