Laptopy

MSI Wind - kolejna dawka informacji

przeczytasz w 0 min.

Wszyscy odwiedzający niedawno zakończoną imprezę ESWC 2008 w Poznaniu, mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda najnowsze dziecko firmy MSI. Mowa tu o małym, niedrogim laptopie z 10-calowym ekranem. Choć na stoisku MSI można było zobaczyć przenośny komputer, to niestety nie było możliwości jego uruchomienia i sprawdzenia jak sprawdza się on w praktyce. Okazuje się, że niektórym redakcjom już udało się to sprawdzić mimo iż do premiery został jeszcze niecały miesiąc.

Serwis Chile Hardware opublikował szybki test MSI Wind i zamieścił kilka ciekawych zdjęć oraz krótkie wideo pozwalające lepiej przyjrzeć się małemu „cudeńku”. Redaktorzy Chile Hardware uruchomili sprzęt pod kontrolą Windows XP SP2 i przeprowadzili kilka testów wydajności. W teście Super PI 2M wynik nie przedstawia się jakoś porażająco – 4min 17 sek. Sercem testowanego MSI był Intel Atom N270 taktowany zegarem 1.6GHz.


Z testów serwisu wynika, że przenośne urządzenie nie dysponuje przesadnie dużą mocą co widać ponownie na przykładzie odtwarzania filmów w serwisie Youtube. Podczas ich oglądania wolnych pozostaje dokładnie 50% zasobów procesora. Czyli o odtwarzaniu mediów High-Definition na MSI Wind możemy zapomnieć.

Przy okazji dzięki Chile Hardware dowiedzieliśmy się, że za bezprzewodową łączność odpowiada chip firmy Atheros. W przypadku sieci Ethernet kontroler pochodzi od firmy Realtek. Dysk twardy najprawdopodobniej został dostarczony przez Western Digital.


Jeśli nieobcy jest Wam język hiszpański, to sami możecie zapoznać się z dokładniejszym opisem sprzętu na stronach Chile Hardware

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login