Aplikacje mobilne

mObywatel wabi kibiców. Transmisje sportowe już wkrótce w aplikacji

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja mObywatel może zyskać nową, niespodziewaną funkcję. Mowa o mTV, którą obiecuje minister cyfryzacji. 

MTV kiedyś brzmiało dobrze i wyglądało jeszcze lepiej. Ministrowi Cieszyńskiemu kojarzy się jednak ze sportem i jego ulubioną aplikacją mObywatel. W nadchodzącej kadencji chciałby umieścić tam rozwiązanie, które roboczo nazywa mTV. 

mTV w mObywatelu

Minister Cieszyński podzielił się dziś ze światem konkluzją dotyczącą transmisji sportowych. Są to według niego najpopularniejsze programy. Brakuje ich jednak w mObywatelu, a nie musi. Odpowiedzią na ten kłopot może być mTV. 

Zagwarantuje ona dostęp nie tylko do wydarzeń sportowych, ale także do cyfrowych dóbr polskiej kultury. Wyprodukowane za publiczne pieniądze utwory będą musiały docelowo być udostępniane także w tej formule. 

- czytamy w wiadomości Cieszyńskiego

Czemu ma służyć mTV w mObywatelu?

Zapowiedź spotkała się już z pierwszymi reakcjami internatów. Wielu okazuje ekscytację, ale nie brakuje też uwag. Obawy budzi pomysł wprowadzania elementów rozrywkowych do aplikacji mObywatel. Służy ona formalnym kontaktom pomiędzy obywatelami, a państwem.  

Jeśli dodamy dobry kontent, ściągniemy dużo userów do apki i usług w niej zawartych. 

- odpowiada Cieszyński

Z komentarza ministra wynika, że jego cel jest odmienny i nie zamierza przebierać w środkach. Na uwagi, że mTV wydaje się być zbędną konkurencją dla aplikacji oferowanych przez media publiczne (TVP GO), nie odpowiedział. Czy istotną przyczyną pojawienia się zapowiedzi funkcji mTV w mObywatelu wydają się więc wybory?

Źródło: X

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  13
  A to ten facet ze zdjęcia jeszcze nie w kryminale? A no fakt zapomniałem, przecież jest projekt bezkarność+ powodujący, że nawet za wał na respiratorach z handlarzem bronią nie ponosi się odpowiedzialności. Swoją drogą musiałbym być nieźle zdesperowany aby założyć konto na czymś w czym swoje łapki maczał pan Janusz, tym bardziej, że bazy danych w tym nasze PESELe zostały powiązane i zintegrowane z usługami najbardziej skorumpowanego państwa w Europie. Dlatego dziękuje panie Cieszyński, ale nie skorzystam.
  • avatar
   Przem0l
   8
   Taka aplikacja powinna byc bezpieczna jak sejf i tam nie powinno nigdy znalezc sie nic poza tym. A tu robia straganik ze wszystkim co bedzie poprzez api ssalo dane. Nie ma opcji zebym uwierzyl w to, ze omawiany tv i kolejne moduly przejda bardzo szzczegolowe (na poziomie kodu) badania jak rowniez cala aplikacja, ktora ma to z soba polaczyc. Predzej czy pozniej dowiemy sie o "wycieku" danych z mobywatela i bedzie pikaczu fejs. Jak do tego moglo dojsc.
   • avatar
    Dexterr
    6
    W mObywatel brakuje jeszcze sklepu z różncami, obrazkami papierza, obowiązkowych transmisji z TVP jak i łatwych przewów na tace w kosciele..
    • avatar
     fujiyama
     1
     Propagandę chcą wciskać i tyle
     • avatar
      HolyCrom
      1
      Jedynie co to ma na celu to poszerzenie grupy płacących abonament, bo już się nie wymigasz
      • avatar
       baertus11
       0
       Ciekawe.... masz mObywatela (obowiązkowo pewnie kiedyś) masz w nim mTV więc pewnie nowelizacja ustawy o abonamencie i niestety każdy płaci abonament... dobry plan ktoś ma.... a nawet obowiązku posiadania mObywatela nie trzeba wprowadzać, wystarczy że się "utrudni" wszystkie urzędowe sprawy bez niego.....
       • avatar
        dartom
        0
        Jeśli w mObywatel zaczną się pojawiać jakieś pierdoły to nagle wielu zrezygnuje z obawy o swoje dane!!! chyba nie do telewizji tę aplikację stworzono!!!

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login