Smartfony

HTC potwierdza, że na smartfony z procesorem Snapdragon 835 jest za wcześnie

przeczytasz w 1 min.

Wedle tajwańskiego producenta z pewnością nie zobaczymy takich propozycji na MWC 2017.

Pisaliśmy ostatnio, iż LG G6 najprawdopodobniej będzie musiał obejść się bez procesora Snapdragon 835. Teraz jest to już niemal pewne, a dodatkowo zanosi się na to, że układ ten nie będzie napędzał żadnego ze smartfonów prezentowanych w najbliższych tygodniach.

Co ciekawe, źródłem tych informacji jest HTC, a konkretnie Chialin Chang - szef działu mobilnego tajwańskiego producenta (na zdjęciu z prawej). W ostatnim wywiadzie został on zapytany o flagowego smartfona HTC na ten rok. Wprawdzie nie zdradził szczegółów, ale zapewnił, iż napędzany będzie przez topowy procesor, wyraźnie sugerując właśnie Snapdragona 835.

Bardziej interesująca była jednak dalsza część wypowiedzi. Tutaj Chialin Chang stwierdził już wprost, iż na smartfony z procesorem Snapdragon 835 jest za wcześnie i nie ma szans na to, aby zobaczyć tego typu propozycje na zbliżających się targach MWC 2017.

Pasowałoby to do wcześniejszych doniesień na temat LG G6. Coraz bardziej prawdopodobne, iż Samsung rzeczywiście zarezerwował dla siebie niemal całą pierwsza partię omawianego procesora i zobaczymy go dopiero w Galaxy S8.

Chialin Chang bardzo logicznie wytłumaczył też, dlaczego jego firmie zależy na tym, aby flagowy smartfon napędzany był przez procesor Snapdragon 835. HTC chce w chwili premiery chwalić się urządzeniem z najwydajniejszym na rynku układem i przez przynajmniej kilka miesięcy „przewodzić stawce”.

Źródło: phonearena, WaahTV

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vegasnight9
  2
  Za wcześnie bo Samsung wykupił cały nakład :D Ot co.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   To jak HTC chce przewodzic, skoro 835 ma byc juz w S8?