Gry

Nadciąga zapowiedź kontynuacji Obcy: Izolacja?

przeczytasz w 1 min.

Już jakiś czas temu zarejestrowano znak towarowy Alien: Blackout. Czyżby nadciągała oficjalna zapowiedź gry?

Pamiętacie jeszcze grę Obcy: Izolacja? Właśnie o niej przypomniano i jednocześnie wywołano nadzieje na to, że lada chwila doczekamy się zapowiedzi nowego projektu.

Na oficjalnym profilu serii Alien w serwisie twitter pojawił się krótki materiał wideo. Nie zdradza wiele, ale pada na nim wzmianka o głównej bohaterce Obcy: Izolacja, którą była Amanda Ripley.


Oczywiście niczego nie można być w tym momencie pewnym, ale najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz zakładający nową grę. Nie tylko dlatego, że Obcy: Izolacja liczy sobie już kilka lat, a sprzedaż okazała się sukcesem. Już jakiś czas temu zarejestrowano znak towarowy Alien: Blackout.

Pojawiały się też inne doniesienia sugerujące, że nowa gra z tej serii już powstaje. Wielce prawdopodobne, że pracami nie zajmuje się tym razem Creative Assembly, ale Cold Iron Studios.

Źródło: Alien - twitter

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  K9Mifune
  3
  Jest jeden, wciąż niewykorzystany pomysł, jak mogłaby wyglądać gra o Alienie, np. jeden z głównym trybów w multi.

  W AvP 2 były dwie mapy, nazywały się Suk_Stronghold. Gra polegała na tym aby przeżyć i dotrzeć do punktu ewakuacyjnego. Początek wyglądał tak że np. 10 graczy było marines, oraz jeden alien, który miał respawn w gnieździe niedaleko bazy marines.

  Jako marines miało się jedno życie, potem przechodziło się do drużyny alienów. Marines zanim się ewakuowali, musieli wykonać wiele zadań, chroniąc swoje plecy nawzajem, stawiając pomoce, np. wieżyczki. Wiele drzwi było zamkniętych, więc często ktoś spawał, ktoś hakował komputer, a dwóch zza barykady otwierało ogień. Było poczucie zagrożenia, paniki, utraty kontroli nad sytuacją. Często biegło się długimi korytarzami czując alieny jak się zbliżają, jak kryją w wentylacji czy podłodze. Śledzą, a nie na oślep biegną. Przy wszystkim grała muzyka, bardzo intensywna, jak z drugiej części filmu. Bardzo mocno przypominało to film.

  Gra opierała się na kooperacji, szczególnie po stronie marines. Wracało się po tego jednego czasem we dwóch czy trzech, każdy był na wagę złota. Czasem zostawało się na śmierć, broniąc zapalnego punktu, aby pozostała grupa mogła wskoczyć do dropshipa. Amunicji brakowało, sentry towers również i pozostawało czołganie się po wentylacji z pistoletem czy ostatnim granatem.

  Nie zbierało się amunicji, broni, marines nie byli Arnoldami, którzy noszą wszystkie rodzaje broni. Broń długa i krótka + nóż.

  Było też kilka ścieżek do finału, wybierana była losowo. Alieny zaś mogły m.in. wyłączyć światła.
  • avatar
   limera1n
   0
   Oby Cold Iron stanęło na wysokości zadania
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Creative Assembly zrobiło jedyną w swoim rodzaju grę, więc mam spore obawy czy nowa część będzie w stanie jej dorównać. No cóż, nie pozostaje nic tylko czekać :-)
    • avatar
     miedzianek
     -4
     Skoro BLACKOUT to może battle royale w uniwersum AvP :D?
     • avatar
      Ravir
      0
      Niestety - ta gra nie dla mnie.
      Nic bardzie mnie nie denerwuje niż NIEŚMIERTELNY, nie zajeb.... przeciwnik. Z tego co pamiętam Alien był mocny, szybki odporny - ALE dawało się go zabić.
      Kolejna sprawa - LATARKI - czyli światło : mam latarkę EDC (do codziennego noszenia) spokojnie mieści się w kieszonce.
      Daje 1800 lumenów na diodach i doskonale oświetla duże przestrzenie - działa przy pełnej mocy około 60 minut.
      Mamy PRZYSZŁOŚĆ - a dostępne w grach latarki sa na poziomie lat 60 i małych 1 Watowych żaróweczek zasilanych baterią 3R12. BEZ JAJ - przy technologii kosmicznej to powinni mieć 3000 lumenów przez 2 dni z jednego akumulatora.
      W efekcie mamy SZTUCZNE nakręcanie klimatu - kicha potworna.
      • avatar
       sebki1
       0
       Wszyscy pisza ze bedzie to niestety tylko gra mobilna na smartfony.