Systemy operacyjne

Koniecznie zaktualizuj swojego iPhone'a. Najlepsze funkcje iOS 16.2

przeczytasz w 2 min.

Kilka dni temu firma Apple udostępniła aktualizację systemu iOS do wersji 16.2. Warto zaktualizować swojego iPhone'a, ponieważ nowe oprogramowanie kryje w sobie kilka ciekawych nowości. Jest między innymi usługa Apple Music Sing i aplikacja Freeform, ale to nie wszystko.

iOS 16.2 - najciekawsze funkcje

Poza poprawkami zabezpieczeń i kilkoma udoskonaleniami, w najnowszej wersji iOS zaimplementowano rozwiązania, które mogą spodobać się wielu właścicielom smartfonów marki Apple. Oto najciekawsze funkcje w systemie iOS 16.2.

Aplikacja Freeform

Freeform to wieloplatformowa aplikacja służąca do kreatywnej współpracy. W ramach jednej tablicy współpracować może maksymalnie 100 użytkowników, ale możliwa jest także praca samodzielna. Każda tablica synchronizuje się między urządzeniami współpracowników za pośrednictwem iCloud, a można na niej między innymi zapisywać notatki, szkicować czy dodawać różnego rodzaju obiekty, zdjęcia i pliki.

freeform

Apple Music Sing

To nowa funkcja działająca w ramach usługi Apple Music, dzięki której można zorganizować imprezę karaoke. W aplikacji możliwe jest między innymi sterowanie głośnością wokalu, a teksty piosenek animowane są w rytm muzyki, tak jak w tradycyjnej zabawie karaoke. Firma udostępniła ponad 50 list odtwarzania, na których znajdują się utwory do śpiewania, ale funkcja działa na niemal wszystkich piosenkach, które dostępne są w ramach Apple Music.

Apple Music Sing

Zaawansowana ochrona danych w iCloud

Wprowadzono także zaawansowaną ochronę danych zapisywanych w chmurze iCloud. Dane szyfrowane są w trakcie przesyłania ich z urządzenia do chmury i odwrotnie. W większości przypadków klucze pochodzą z poszczególnych urządzeń, a dane odszyfrowywane są dopiero po tym, gdy trafią z powrotem na urządzenie docelowe. Funkcja nie jest niestety dostępna w Polsce.

Nowa aplikacja Dom

W nowej wersji systemu iOS aplikacja Dom otrzymała wsparcie dla nowego standardu Matter, który ma zrewolucjonizować korzystanie z urządzeń typu smart home. Co więcej, wprowadzono zupełnie nową architekturę aplikacji, dzięki której jej działanie ma być znacznie usprawnione.

aplikacja dom

Więcej nowości w iOS 16

To oczywiście nie wszystkie nowości. Jako kolejne przykłady podać można między innymi możliwość wyłączenia widoku tapety oraz powiadomień w przypadku aktywnego wyświetlacza always-on w iPhone’ach 14 serii Pro, nowe widżety Leki oraz Sen, a także ulepszone wyszukiwanie zdjęć w wiadomościach czy bardziej bezpieczne ustawienia domyślne funkcji AirDrop.

Jak zaktualizować iPhone’a?

System iOS zaktualizować można między innymi bezpośrednio z poziomu iPhone’a. Nie trzeba w tym celu podłączać smartfona do komputera.

Aby dokonać aktualizacji wystarczy wejść w systemowe Ustawienia, a następnie wybrać kolejno zakładki OgólneUaktualnienia. Jeśli jest tam informacja o możliwości zainstalowania tej lub starszej wersji systemu iOS to należy stuknąć w Pobierz i zainstaluj i postępować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami.

aktualizacja ios

iOS w wersji 16.2 kompatybilny jest z iPhone’ami serii 8 i wszystkimi nowszymi modelami smartfonów marki Apple.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  janex2
  4
  Yyy, gdzie ta aktualizacja iosa? Widzę tylko jakieś apki xD
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   iOS 16 to najbardziej niedopracowany system od apple, a wiem co mówię, bo używam iOS od wersji 5.

   Nie zawsze działa kopiuj -> wklej (nie pojawia się opcja wklej), dostaję powiadomienia o niepowodzeniu wysłania SMSa którego dawno skasowałem ... Jak tak dalej pójdzie to nagle okaże się że po 8 latach dojdę do wniosku że jednak to android jest mniejszym złem ...
   • avatar
    biuro74
    -2
    Rok 2080, najnowsza aktualizacja iOS-a.
    "Nasz wspaniały zespół deweloperski przygotował dla ciebie najnowszą odsłonę wielomiesięcznej pracy. Lista zmian obejmuje dwie pozycje. Pierwsza - wprowadzamy abonament na używanie telefonu (proszę nie mylić z wykonywaniem połączeń) i każdorazowe włączenie urządzenia będzie naliczało należne opłaty podstawowe, natomiast używanie systemu implikuje naliczanie opłat licencyjnych za poruszenie palcem, kliki na ikonkach i tym podobne (opatentowane) działania. Druga zmiana to wprowadzenie slidera głośności - od tej pory będziesz mógł nie tylko rozmawiać, ale i kontrolować głośność dźwięku w swoim urządzeniu z poziomu systemu, a nie tylko poprzez wciskanie przycisków głośności".
    • avatar
     kaviter
     -4
     Na serio jest coś innego niż nowa czcionka zegara ????