Audio

Najmniejszy MP3 player na świecie

przeczytasz w 1 min.

Firma OLLO Technologies rozpoczęła sprzedaż prawdopodobnie najmniejszego odtwarzacza muzycznego na świecie - theKube. Urządzenie to jest tak małe, że użytkownik nawet nie poczuje jego obecności, oczywiście poza doznaniami muzycznymi.

Odtwarzacz MP3 wielkości końcówki kciuka (23 x 23 x 23 mm) i waży 18 gram. Skonstruowany został w celu dostarczania dźwięku wysokiej jakości bez zajmowania niepotrzebnie miejsca. Pojemność wbudowanej pamięci to 2 GB (około 500 piosenek), a co ważne urządzenie jest wyposażone w slot kart micro SDHC pozwalający rozszerzyć pamięć do 34GB (32+2) umożliwiając przechowywanie do 8,000 piosenek.

Gadżet zdolny jest do odtwarzania plików MP3 o jakości do 320Kbps jak i VBR. Inne wspierane formaty to WMA, MIDI, WAV i PCM. Maksymalny czas odtwarzania to około 6 godzin, ładowanie odbywać się będzie przez kabel USB 2.0. 

Odtwarzacz wyposażony jest w douszne słuchawki z magnesami neodymowymi, sterowanie odbywa się za pomocą jedynie trzech przycisków. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana, producent zapowiada sprzedaż urządzenia na wszystkich rynkach które będą zainteresowane nowością.

W Singapurze theKube nabyć można w 450 sklepach sieci 7-Eleven oraz zamówić online w cenie S$ 34.90. 

Źródło: VR-zone

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  35$ to troszkę drogo wychodzi za zwykłą MP3. Ale wymiary naprawdę są minimalistyczne :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zgubił bym to jeszcze ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    fajne to jak breloczek hehe
    • avatar
     tom_1984
     0
     I po co to komu? Przewijać przez te 17000 (34 GB) piosenek żeby wybrać tą którą sie chce? Jako ciekawostka tak, ale jako produkt to jakieś nieporozumienie.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Na zdjęciu wcale nie przypomina rozmiarami końcówki kciuka (przynajmniej mojego). A tak w ogóle to ta firma właśnie przebiła iPod'a Shuffle, który do tej pory był najmniejszym odtwarzaczem MP3 na świecie.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Przecież chwila nieuwagi i już można zgubić takie małe coś, nie wiem po co to komu. Co mam to w dziurce od nosa trzymać?
       • avatar
        assistant
        0
        Widziałem kiedyś mp3 podobnej wielkości.