• benchmark.pl
 • Foto
 • Narrative Clip 2 - ubieralna kamera, która stale chwyta upływający czas
Foto

Narrative Clip 2 - ubieralna kamera, która stale chwyta upływający czas

przeczytasz w 2 min.

Kamera Narrative Clip to niewielki gadżet, który uwiecznia nasz dzień. Tworzy klipy w rozdzielczości Full HD lub fotografuje w rozdzielczości 8 Mpix.

Narrative Clip 2

Ubieralna kamera Narrative Clip2 to następca Narrative Clip, który wprowadza funkcję wideo, a także podnosi rozdzielczość wykonywanych zdjęć. Nie jest to jednak normalna kamera, nie rzuca na kolana parametrami, to bardziej gadżet. Ale być może to idealna odpowiedź na oczekiwania tych osób, które uwielbiają dokumentować swoją codzienną podróż przez życie.

Twórcy Narrative Clip zastanowili się na tym, czego oczekujemy po zdjęciach lub filmach. Odpowiedź była następująca - mają ukazywać najważniejsze chwile. By umożliwić osiągnięcie tego celu przy jak najmniejszym wysiłku użytkownika, skonstruowali niewielki gadżet, który można przyczepić do koszuli czy paska od plecaka.

Następnie wystarczy go uruchomić, by w 30-sekundowych interwałach czasu wykonywał zdjęcia. I w ten sposób nie ominie nas żaden ważny moment. Prawie żaden.

Narrative Clip 2

Ze zdjęć można stworzyć na przykład filmik hyperlapse, który w kilka minut opowiada całe 24 godziny.

W Narrative Clip 2 rozdzielczość zdjęć wynosi 8 Mpix. Oprócz tego, i to jest istotniejsze niż zwiększona rozdzielczość w stosunku do poprzednika, możliwe jest rejestrowanie krótkich 10-sekundowych klipów. Kamera nie rejestruje ich stale, a jedynie w wybranych przez nas momentach. By aktywować rejestrację wideo, należy dwa razy stuknąć w kamerę.

Narrative Clip 2

Na plus zaliczyć należy także zwiększone z 68 do 86 stopni pole widzenia niewielkiego obiektywu. Jego jasność jest taka sama jak w pierwszej generacji i wynosi f/2,2.

Narrative Clip 2

Narrative Clip 2 jest wodoodporny

By jednak takie nagrania i zdjęcia miały sens, należy je wykonywać stale. Specyfikacja zapowiada, że Narrative Clip 2 będzie w stanie pracować w trybie fotografowania interwałowego przez 30 godzin. Każde zdjęcie jest wzbogacane o metadane GPS, a wbudowana pamięć 8 GB wystarczy na kolekcję ujęć z dwóch dni. Bezprzewodową komunikację zapewnia wbudowany moduł Wi-Fi oraz Bluetooth LE.

Narrative Clip 2

Prawie trzy razy pojemniejszy akumulator w porównaniu z poprzednikiem. Ile dalibyśmy, by w świecie smartfonów tak się działo.

Nazwaliśmy Narrative Clip gadżetem, bo i cena 229 euro w przedsprzedaży na to wskazuje.

Źródło: getnarrative.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  grzesiq
  1
  Ta, a później trzeba sprawdzać wszystkie -dziesiąt, czy -set zdjęć z dnia i usuwać typu fascynujące wizyty w kiblu, czy siedzenie przed biurkiem....
  • avatar
   sampras
   -2
   to jest wręcz nie możliwe, by taka kamerka robiła takie zdjęcia z tak dużą głębią ostrości, w dodatku ma f2,2 i zapewne szeroki kont gdzieś między 20mm a 30mm, jak zwykle marketing...