• benchmark.pl
 • Netflix
 • Netflix: reklamy między odcinkami - oto jak je wyłączyć (i po co zostały włączone)
Internet

Netflix: reklamy między odcinkami - oto jak je wyłączyć (i po co zostały włączone)

przeczytasz w 1 min.

Netflix testuje nową funkcję, która sprawia, że między odcinkami mogą wyświetlać się reklamy. Jak zapewnia – ma na celu komfort użytkowników.

Jednym z powodów, dla których odwracamy się od tradycyjnej telewizji i kierujemy w stronę internetowych serwisów VOD, jest brak reklam. Oglądając najciekawsze seriale Netflix jednym ciągiem, można się jednak teraz natknąć na materiały promocyjne. Właściciele serwisu zwracają uwagę na ich bezinwazyjność i podkreślają, że to tylko test i w dodatku mający na celu komfort widzów, ale jeśli chcielibyście wyłączyć reklamy, to podpowiemy wam, jak to zrobić.

Netflix: reklamy to na razie test

Aktualnie Netflix jest liderem wśród tzw. telewizji internetowych. Z usługi korzysta około 130 milionów użytkowników i jej właściciele – co naturalne – szukają nowych rozwiązań na poprawę ich komfortu oraz zwiększenie przychodów. Najnowszym pomysłem, o którym stało się głośno, są reklamy.

Zanim jednak wyleje się fala hejtu, dodajmy, że nie chodzi tu o reklamy biedronkowych promocji, płynów do naczyń, chipsów czy środków, które uwolnią nas od cierpienia, z którego nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy. To materiały przedstawiające inne produkcje do obejrzenia na Netfliksie – dopasowane do profilu danego użytkownika.

Netflix tłumaczy, że jest to próba pomocy w odnajdywaniu ciekawych filmów i seriali w katalogu liczącym setki tytułów. Podkreśla również to, że reklamy nie przerywają odcinków, lecz są wyświetlane między jednym a drugim epizodem. 

Reklamy Netflix – jak je wyłączyć?

Aktualnie reklamy są testowane na niewielkich grupach użytkowników. Jeśli jednak macie tego pecha i czujecie, że komfort oglądania seriali został zmniejszony (albo obawiacie się, że może się tak stać w przyszłości) to możecie wyłączyć tę funkcję, wraz z wszystkimi innymi rozwiązaniami eksperymentalnymi. 

Aby wyłączyć reklamy, należy udać się na stronę Netflix: Do Not Test i nie wyrazić zgody na udział w procesie testowym. 

Źródło: ArsTechnica, Engadget, TechCrunch

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  11
  Nie od dziś wiadomo że jak się ma monopol to się w dupach przewraca
  • avatar
   raffal81
   6
   Ja tam korzystam z NETFLIXA prawie codziennie, jest co oglądać i jestem zadowolony ;)
   • avatar
    mutissj
    5
    Serwis płatny i reklamy? jeszcze mało?
    • avatar
     sn00p
     1
     Problemy jakie ma Netflix przez ostatnie 2-3 miesiące są spowodowane dużym spadkiem aktywności użytkowników. Polskie "internety" snuły teorię o problemach Netflix spowodowanych sprzedażą przez allegro i inne strony 30 dniowych okresów próbnych :) Tu chodzi o coś innego. Netflix by utrzymać się na giełdzie i zadowolić akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów musiał nakreślić sobie plany wzrostu na przyszłość. Te plany niestety ostatnio zaczęły hamować i prognozy się nie spełniły. To wywołało panikę i akcje poszły w dół. Netflix by nadal utrzymać poziom musi inwestować bardzo duże pieniądze we własne produkcje i pokazać że się prężnie rozwija. Te reklamy o których tu mowa, mają na celu pobudzić aktywność użytkowników. Osobiście nie widzę w tym problemu. Mam te reklamy ale wystarczy wcisnąć przycisk by je pominąć. Żaden problem.
     • avatar
      sabaru
      1
      Dodają reklamy żeby użytkownikom korzystało się lepiej z aplikacji. Jak jak kocham takie teksty. Ale najśmieszniejszy jest ten który twierdzi że reklamy nie są inwazyjnie chociaż pod danym programem jest np. 200 komentarzy które twierdzą inaczej.
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Ja sobie też oglądam ale żadnych reklam ma nie być bo za to płacę a królików doświadczalnych niech sobie do testów szukają gdzie indziej a odemnie wara.
       Netfix jest super ale jak zobaczę jakieś reklamy to podziękuje za współpracę.
       • avatar
        Konto usunięte
        -3
        Sliderek a ja właśnie płacę za to żebym nie musiał naciskać przycisku i zgadza się jestem panisko płacę i wymagam nie interesują mnie reklamy innych filmów.
        • avatar
         Konto usunięte
         -4
         Ot i całe studium niektórych typów. Ma dość siły i czasu, by się rozwodzić na temat jakie to złe, ale nie wystarcza na to, by po prostu kliknąć w opcję, by wyłączyć udział w testowaniu. No ale przecież panisko płaci i wymaga. A tu te wstrętne reklamy... To nic że tylko innych filmów netflixa... Ale to przecież reklama, więc jest złe. I koniec.
         • avatar
          darioz007
          -4
          Opodatkowac kapitalistow z Netflix i pienidze przeznaczyc na zasilki scojalne!!!