Internet

Netflix w Polsce już niedługo - oficjalna strona potwierdza

przeczytasz w 1 min.

Nadejdzie wreszcie kres wieloletniego wyczekiwania na debiut usługi w Polsce?

Netflix PL

Netflix to największa i prawdopodobnie najbardziej lubiana platforma VOD (wideo na życzenie) na świecie. Z jej usług korzystają 62 miliony abonentów z 55 państw, w których działa. Niestety Polacy od lat bezowocnie wyczekują aż Amerykanie zdecydują się na wejście także do kraju nad Wisłą. Na oficjalnej stronie internetowej serwisu wyświetla się jednak teraz informacja, która pozwala żywić nadzieję, że wreszcie coś w tym temacie ruszy.

W ubiegłym roku Netflix zapowiadał europejską ekspansję. I owszem, doszło do niej – platforma zadebiutowała we Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii i Luksemburgu. Od dłuższego czasu dostępna jest też w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji i Holandii. Najnowsze rozszerzenie, do którego dojdzie w przyszłym miesiącu, obejmie natomiast Włochy, Hiszpanię i Portugalię. O Polsce ani słowa. Ale to jeszcze nic nie znaczy.

W to, że Netflix faktycznie może rozważać wejście na polski rynek uwierzyliśmy już na początku czerwca tego roku, kiedy to przy niektórych produkcjach zaczęły pojawiać się polskie napisy. To jednak mógł być po prostu ukłon w stronę polonii mieszkającej na objętych zasięgiem terytoriach. Komunikat jaki teraz wyświetla się po wejściu na oficjalną stronę Netfliksa nie pozostawia jednak złudzeń – brzmi on: „We’ll be available in Polska soon” (wkrótce będziemy dostępni w Polsce). 

Niestety Netflix nie podzielił się informacją na temat tego kiedy to „wkrótce” nastąpi. Chce jednak poinformować o tym wszystkich zainteresowanych, kiedy będzie już mógł – zaprasza w tym celu do zapisania się do newslettera. Pytanie brzmi tylko czy są tu jacyś zainteresowani?

Źródło: Netflix, Chip

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  desmon
  4
  z czego co czytałem abonament ma wynosić 35 zł oferta jest jak najbardziej dobra
  • avatar
   Diwad
   4
   Wchodząc przez proxy z jakiegokolwiek kraju pokazuje, że "Will be available soon in xxxx". Cały internet się pali, a tu dupa.
   • avatar
    pscager
    2
    A co to w ogóle jest ten Netfix?
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     I pewnie cena 5x większa niż w USA.
     • avatar
      SpioH
      1
      NOOOOO WRESZCIE! Może wtedy zagoni to operatorów kablówek do zabrania się do roboty i wystawienia dobrej oferty bo inaczej szybko będą się żegnać z klientelą która (wg mnie) bardzo szybko łyknie bakcyla "oglądaj kiedy chcesz, gdzie chcesz i na czym chcesz". Warunki są 2, pierwszy to filmy i seriale w lektorze (bądź dubbingu jak kto woli, ja tam preferuję klasycznego lektora) i drugi, konkurencyjna cena.
      • avatar
       Fiona
       1
       Ciekawi mnie cena - jeśli będzie większa niż 10 USD będę nadal korzystać jak korzystam od dłuższego czasu z wersji anglosaskiej.

       Jeśli będzie na polskie warunki - zostanę w 100% legalna ;P
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        W końcu. Mam nadzieję, że cena nie będzie wysoka.
        • avatar
         Tomonike
         0
         Obstawiam, że zmienili opis ze względu a UE. Komisja im każe przestać dyskryminować inne kraje, a tak mogą sobie wiecznie czekać i załatwiać sprawy swoim tempem.
         • avatar
          Samarytanin
          0
          W serial Daredevil pojawił się do wyboru Polski lektor oraz napisy, więc coś jest na rzeczy. Prawdopodobnie przygotowują powoli bibliotekę pod nas.
          • avatar
           Barubar24
           0
           taki komunikat pojawia się w każdej wersji językowej gdzie tej platformy nie ma nawet w Uzbekistanie :-) więc to żadne tam "już niedługo ....."
           • avatar
            JamesBond007
            0
            I znowu jest po staremu - "Sorry, Netflix is not available in your country yet".
            • avatar
             mehico
             0
             Oby lobby naszych rodzimych wydawców filmografii nie blokowały tej usługi, bo znowu dostaniemy okrojony produkt jak w przypadku usług Xbox.